VINKKI: erittäin miellyttävä paikka asioida Espoossa
Vinkkinä kaikille, jotka eivät vielä ole huomanneet, että Tapiolan Sokoksen lastenosasto on tarjonnaltaan hyvä, siellä on leveät käytävät sekä miellyttävä ja siisti lastenhoitohuone, jossa mm. lapsille oma pieni wc-pönttö!!
Palvelu on myös ystävällistä ja asiantuntevaa!
Suosittelen lämpimästi kaikille.
Lisäksi tuonne pääsee kätevästi ulkokautta suoraan, ei tarvi hissien kanssa veivata. Ja samalla voi hoitaa kätevästi ruokaostokset.
Kehun, koska olen tuolta poistunut joka kerta erittäin tyytyväisenä. Siksi pakko nyt hehkuttaa, kun sujui taas hankintojen teko yhdellä kertaa ja mukavasti!
Kommentit (3)
Mä käyn siellä lähinnä sen lastenhoitohuoneen takia. Samalla saa vaihdettua kuopuksen vaipan, käytettyä esikoisen vessassa ja jopa hoidettua omatkin " tarpeet" ja kaikki saman oven takana. Rattaatkin mahtuu sisään eikä yleensä ole jonoa. Myyjät on kyllä ystävällisiä ja palvelee mielellään, mutta harvoin minäkään olen sieltä mitään ostanut.
Siellä on aina leluja sekä löytö-kyltin alla tosi edullisesti että alessa tyyliin -20%. Olen monesti käynyt ostamassa sieltä lapsien kavereiden synttäreille lahjat.
Nyt siellä on hyvin alessa viime vuoden lastenkenkiä, mm. kävelykenkiä ja sandaaleita sekä lenkkareitakin.
saa toki jokainen olla sitä mieltä kuin on. Tarpeita ja makuja on niin erilaisia. Ja hyvä niin.
Tarkennan omia ostoksia sen verran, että olen ostanut lähinnä ulkoiluvaatteita (Reima ja Remu) sekä tehnyt hyviä löytöjä lelupuolelta sekä muista ale-tuotteista.
Ja verrattuna Hkin keskustan Sokokseen, palvelu on loistavaa :-)