Lindexillä alehinnat puoliksi!
Olipa mukava ylläri tänään kaupungilla käydessäni, kun huomasin, että Lindexin alennetuista lastenvaatteista sai vielä puolet pois. Tykkään ostaa sisävaatetta kyseisestä alesta Lindexistä ison pinon ja löytyi nytkin varsin mukava kasa lapsille =)) Löytyi tunikaa, trikoopaitaa, legginsiä, farkkua, uikkaria ja alushousua ym. pojalle 92-98cm ja tytölle 110-116cm. Tekikö kukaan muu edullisia löytöjä?
Kommentit (11)
Löysin pojalle oranssin tuulitakin (HP Splashin korvike ;D ), Fix pikeepaidan ja vuorilliset farkut, kaikki yhteensä 13,50e.
Olin jo aikaisemmin katsonut samoja vaatteita -50% alessa mutta nyt sain ne vielä edullisemmin =)
Hei,
minäkin kävin " lindexin hulluilla päivillä" , heh...
Meille tuli myös tuo SLASH oranssin korvike ja
hintaa oli meidän takilla 3,50e :D
Tytölle tuo mekko, leggarit juttu kans käätäen
eli mekko 4,00e ja leggarit 2,50e :D
Lisäksi vuorillisia housuja juniorille kun en raaskinut
ostaa Jesperistä Legon vuorillisia 15,00e niin
otin lindexin 6,00e sitten kahdet :D
Lisäksi juniorille tuli collegehousuja 3,50e /kpl muutamat...
Sukkia ostin myös, hinnat oli 0,50e - 0,70e /kappale...
Itselle pikkuhousuja 1,50e /kappale.... Ja tytölle Bamse
aamutakki jota himoitsin jo aikaisemmin eli 7,50e :D
Koulupojalle oli todella huonosti ja vähän tarjolla joten
vain farkut 6,50e ja muutama pitkähihainen 3,00e - 5,00e.
Huppari lähti edullisesti, tumman sininen Ovh 22,95e nyt 5,00e.
En mene enäääääääääääääää....kai............
tuli tuosta Volgan viestistä mieleen,että voisi itselle noita alusvaatteita vähän täydentää.
Nyt on lapsille ihan kaikkea kevääksi,joten voisi panostaa nyt hyvillä mielin itselle.
Tässä taas istuu tukka hapsottaen ties missä asussa kun lapset on kammattuina kauniisti puettuina.
Just kysyin puhelimella, että onko täälläkin alehinnat puoliksi ja on kuulemma maanantaihin asti. Yritän päästä tänään penkomaan, vaikka aika vähän ainakin täällä on alevaatteita lapsille ollut.
samana päivänä viime viikolla kun alkoi jesper juniorin ale...olikohan torstai.Silloin oli laput vain tänään : )
ja siloin mielestäni ei vielä ollut tuota tarjousta...no onneksi mitään ei muutenkaan tarttunut mukaan :o) monesti käynyt niin, että jotain olen -50% ostanut ja sit heti sen jälkeen on tullut tämä alehinnat puoliks ale!
Hih, huutis varmaan täyttyy uusista Lindexin vaatteista (paljonhan niitä siellä vissiin muutenkin on), mutta kukaan ei puhu trokauksesta toisin kuin muutaman muun artikkelin kohdalla on tällä palstalla epäilty ;o)
esikoinen (poika 8v) tarvitsi takkia ja sopivasti Lindexillä oli just -25% naisten- ja lasten takeista :).Löysin kivan vaalean harmaan takin jossa turkoosi vuori 21e!
Moikka!
Huomasin viestin kun tuskastuin, kun niin paljon HP:n juttuja.Eilen kävin ja viimeiset bamse kollariasut sain kummallekin omansa ja halvalla.Ei ollut kun siis 2 kpl bamse vaatteita jäljellä.Kiitoksia viestiketjun kun muuten ei ois tullu mentyä!
Huomenna alkais Bobon ystävänmyynti ei oo tullu käytyä.Varmaan kumminkin kannattaa käydä!Tuntuuu et kokoajan jotain ale päiviä!Mielummin meen katsastaa bobon kun HP:LLe.
Mukavia vkonloppuja!
Mieli tekisi mennä vielä tänään katsastamaan, josko jotain löytyisi =)
Palokassa oli eilen enemmän tavaraa. Minulle ei kylläkään tarttunut mitään mukaan! Tökkii jotenkin noi Lindexin vaatteet...
Sellon Lindexiltä tarttui mukaan legginsejä...hinnaksi jäi 2.50e
4x legginsit ja kaksi tunikaa n. 17e ei paha!
Sattui värit ja koot kahdelle tytölle samanlaiset " kääntäen" .