Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voisinko olla raskaana?

Vierailija
28.03.2008 |

Lopetin pillerit 7 kk sitten, sen jälkeen ei ole tullut ollenkaan menkkoja, olen käyttänyt ehkäisyä kuitenkin aina PAITSI viimeisen 3 viikon ajan. Eli onko mahdollista että mulla olisi ollut ovulaatio vaikkei menkkoja olekaan tullut? Mietin vaan et tehdäkö raskaustesti vai onko yhtä tyhjän kanssa..

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

yli puoleen vuoteen niin kannattais varmaan käydä lääkärissä eikä miettiä jotain raskaustestiä. Tuskin olet sattunut just noiden kolmen viikon aikana ovuloimaan, vaikka onhan se mahdollista.

Vierailija
2/2 |
28.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

lääkärissä oon käynyt ja käski odotella tai aloittaa terolut-kuurin. veriarvot on ok, papat ym ok. tiedän että tää menkattomuus johtuu siitä et kroppa on sekasi e-pillereistä. mulla on käynnistysresepti kotona mut en niitä syö ennen ku on pakko. jos hormonit on elimistön sekoittanut niin en aio niitä enää suuhuni tunkea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän kolme