Help! Mistä löydän tämän Reimatecin haalarin (lime/keltainen)?
Kävin tänään tuolla Sokoksen 3+1 -päivillä ja silmiini osui ihana babymallinen Reimatecin haalari, jossa siis alaosa limenvihreä ja yläosa keltainen. Viime vuoden mallia, meillä on samanlainen toisilla väreillä.
Ongelmana nyt siis onkin, että tietääkö kukaan onko näitä enää missään muualla koossa 98cm? Koska Sokoksella oli vain näitä pienempiä kokoja ja nyt harmittaa. On niin valtavan pirteä haalari, sopisi täydellisesti tytölleni :-)
Eli olisko kukaan nähnyt näitä haalareita missään muualla?
Kommentit (2)
suurin koko oli 92cm. Kyllä pikkuisen harmitti, kun muissa väreissä olisi ollut tuota isompaa kokoa, mutta tätä ei... Noh, kiitos kuitenkin vinkistä ja jatketaan etsintää :-)
Tapiolan Sokoksella näin noita haalareita tuossa klo 15 aikaan, kokoja en kyllä katsonut - kannattaa soittaa sinne ja kysyä.
Eivät tosin kuulemma varaa eivätkä lähetä toiseen myymälään (itse sain kyllä suostuteltua parin tunnin varaukseen toisesta myymälästä).