Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

limatulpan irtoamisesta...

13.03.2008 |

onko mahollista, että limatulppa voi irrota jo ennen 30 rv? mulla näin on tainnu käydä, ku supisteleeki aikalailla ja maha on ollu kipee muutenki. erotan kyllä valkovuodon ja limatulpan, mutta vaivaa tosi paljo onko se irronnu jo... vessakäynnin yhteydessä paperiin tarttui iso kirkas limanen löntti.



onko muille käyny näin?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

irtoaa, se ei merkkaa mitään synnytykseen viittaavaa. kaverilta sorkkivat tulpan irti vahingossa rv20 ja lapsi syntyi rv39+. kuulemma tulppa muodostuu uudestaan (?).



oliko varmasti limtulppa vai vain kökköinen, limainen vuoto? valkovuodot kyllä lisääntyy nuilla viikoilla runsaiksi muutenkin :)



cec tyttö 02/07 ja rv14+5

Vierailija
2/2 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla yleensä valkovuoto sotkee alkkarit ja haisee melko pahalle. se löntti oli kirkas ja aika iso. tiedän ettei se merkkaa et synnytys alkas kohta, koska mulla on la vasta toukokuussa. tosin kolmatta lasta ootan, et saattaahan se aikasemminki tulla. kuhan halusin kysellä, et miten muille on käyny jne.. ei vakavaa =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla