Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Suurin osa sydänleikkauksista on täysin turhia. Jos ois tarkotettu, että sydän leikataan, niin sen kohdalla olis vetskari.

Vierailija
10.03.2008 |

..know what I mean...?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos sektioon vertaat niin aika typerä vertaus. Mulle on tehty sydänleikkaus ja kaksi sektiota. Ilman sydänleikkausta en olisi hengissä, mutta ilman sektioita kaksi lastamme ei ehkä olisi elossa tai olisivat vammautuneet.

Vierailija
2/2 |
10.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä ihmeestä on tullut sellainen käsitys, että sektio on joku raskaana olevan oma valinta ja että sektioita tehdään " mukavuussyistä" ?

Minusta olisi ainakin ollut mukavampaa synnyttää alateitse jos olisin saanut valita, mutta koska lapsi haluttiin saada yhtenä kappaleena ja hengissä ulos ja minut elävien kirjoissa, oli turvauduttava suunniteltuun sektioon.



Ei niitä sydänleikkauksiakaan huvikseen tehdä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla