onko abortin
Kommentit (10)
Lapsi
Sikiö painaa noin 25 g. Pää-perä-mitta on keskimäärin 5.6 cm ja koko pituus jalat mukaan lukien noin 7 cm. Kaikki elimet ovat kehittyneet ja tästä lähtien elinjärjestelmät kypsyvät ja sikiö kasvaa kokoa.
voi pitää tätä, syitä en edes tällä palstalla jaksa erotella. sain tänään varmuuden ultrassa raskaudesta. menkat tulleet normaalisti. kiitos nro 5!!!
mutta nyt heti huomenna yhteyttä lääkäriin. Mitä nopeammin sen parempi.
ei tule uni silmään kun vaan mietin tätä asiaa...
Käy googlettamassa, josko netistä löytyisi. Mulla jotenki sellanen kuva, että 12. viikkoon asti, eli kun 12 rv täynnä niin ei saa aborttia, muuta kun erittäin hyvästä syystä.
nojoo. mutta luulisin että voisit saada vielä. Soita heti huomenna ja kysele asioita, niin saat varmuuden asioihin
siellä kysyy mitään.. olin jotenkin niin shokissa. voi että miten jaksan odottaa aamuun.. tieto mitä minä löydän niin puhutaan viikosta 12 mutta ei tarkaan mikä sen määritelmä on... siis onko se nyt sen viikon loppuun vai miten.. voi elämä mikä tilanne.. :( itkettää vain koko ajan.
ja haluan abortin.