Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miten pääsee ihastumisesta eroon?

Vierailija
02.03.2008 |

Mietin onkohan tästä ihastuksen kohteesta jo tullut pakkomielle kun tänäänkin kuvittelin näkeväni hänet kun jollakin oli saman värinen takki päällä! Ei kestä tällaista outoa oloa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eniten auttoi kaikenlaisten uusien juttujen ja ihmisten haaliminen elämääni. Aloitin monta eri harrastusta. Hemmottelin itseäni. Pidin hauskaa. Keskityin ystävyyssuhteiden luomiseen ja vaalimiseen. Opetin itseni kerta toisensa jälkeen kääntämään ajatukset toisaalle, kun tajusin vain kelaavani ihastustani koko ajan.



Tärkeintä oli sen hoksaaminen, että mitä omasta elämästä puuttui, minkä tyhjiön toisesta miehestä fantasioiminen ja sen kanssa flirttaileminen antoi. Jännitys, tunne siitä että oli viehättävä ja kiinnostava ja tärkeä jollekin, vaihtelu. Olin yksinkertaisesti aika tylsistynyt ja puutunut, alakuloinenkin. Ihastuminen käänsi ajatukset stressistä sekä antoi jotain pohtimista aivoille tylsyyden hetkellä. Fantasiat piristi junnaavaa seksielämää. Sellainen henkinen kainalosauva se taisi olla monellakin tavalla.



Sellaisia sinuna miettisin. Että mitä elämästäsi puuttuu, ja mitä voisit muuttaa niin että se voisi olla hauskempaa ja voisit tykätä itsestäsi enemmän.

Vierailija
2/2 |
02.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivottavasti uppoo edes vähän näihin turhautuneisiin mammoihin, jotka luulevat löytäneensä joka kerran ihastuessaan suuren ja oikean rakkautensa, ja ovat valmiita laittamaan perheen hajalle sen takia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla