Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä 8-vuotiaalle lahjaksi?? Ongelmia äidin kanssa.

Vierailija
24.02.2008 |

Kummitätinä haluaisin ostaa jotain sellaista mistä LAPSI tykkää. Hänen äitinsä on sanonut ettei lapsi leiki enää leluilla. Ja vaatteitakin kun ostaa, äiti on joskus niitä palautellut kun kuulemma menee pieneksi heti ekassa pesussa, kun on ulkolaisia.



Nyt olenkin pulassa kun en oikein tiedä mitä ostaisin, muutamana kertana olen antanut rahaa, mutta sekin kun pitäisi olla se 50¿, joka mielestäni on aika paljon kun kummilapsia on jo kertynyt 6kpl + kolme omaakin. En paljoa ole kummipojan kanssa tekemisissä kun asuu 400km päässä, miten voisin kaverin yllättää positiivisesti tänä synttärinä. Harrastaa laskettelua ja uimista.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjat ovat kyllä aika kalliita, mutta voihan hyvänkin löytää halvemmalla.

Esim. joku tekninen Miten kaikki toimii, Ennätysten kirjoja on useampia erilaisia, puuhakirja (esim puutyöt jos kotona saa apuja) jne.

Tai ihan lasten romaani, jännä salapoliisikirja tms.

Vierailija
2/2 |
24.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset


ostettiin 8v. pojalle joululahjaksi staraoke peli tietokoneelle, ainakin hälle oli mieluinen ja on kuulemma ollut kovassa käytössä..



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla