Mistä kaupunkitakit lapsille?
Hakusissa olisi siis 4 v pojalle ja ekaluokkalaiselle tytölle takit. Ei saisi olla kovin kalliita, kun rahat on törsätty kosteussuojavaatteisiin... Pidämme kirkkaista väreistä ja ajattomista perusmalleista. Tytön takki voisi olla kuviollinenkin ja hieman pidempi. Onko vinkkejä?
Kommentit (10)
Maksoi 19 e. Itse ostin tumman ruskean, jota ei siis parhaallakaan tahdolla voi sanoa kirkkaaksi väriksi. Mutta samaa mallia sai sellaisena kivan kirkkaan sinisenä ei siis mitään sähkönsinistä. saattoi olla punaisenakin mutta sitä en mene enää vannomaan.
ja hintaakin vain 29 euroa. Oli pakko ostaa meidän tytölle. Aion kyllä käyttää myös ihan piha takkina. Kauppatakit kun tuppaa jäämään aika vähälle käytölle.
Exitin pun (pinkki) omppu takki... eli sellainen valk. pohja missä punaisia kukkia ja omenoita, vähän pidempi malli ja kuminauha selässä takana...
Luulen jättäväni kaupunkitakit kokonaan väliin, Timberlandin " tuulitakit" ajakoon asiansa, toppaliivit alkukeväästä. Kesällä harvemmin on menoa, johon tarvittaisiin varsinaista takkia, puuvillaneuleet/neuletakit riittää.
Niinkuin Name Itillä pienemmille. Itse ostin meidän tytölle kanssa tuon vihreän takin. Äidillä taitaa olla joku vihreä kausi päällä ( syksystä lähtien..).
Minuakin kiinnostaisivat nämä Exitin takit. Lahdessa näitä myi ennen Citybaby, mutta minun mielestä he jättivät Exitin nyt pois valikoimista ja myyvät vain Name it:n pieniä vaatteita.
Tietääkö joku turkuilaisista, missä siellä myydään Exitin vaatteita ? Kaupunkitakki kokoa 110 cm tytölle hakusessa.
ainakin stockmann. Tämän hetken valikoimista en tiedä.
Turussa. En myöskään ole hetkeen käynyt, joten en tiedä mitä nyt myynnissä. Soittamalla selvinnee, ettei tule turhaa reissua!
Minäkin kiinnostuin,eskarilainen (tyttö) tarvitsee kaupunkitakin...
Miten olisi tytölle Seppälän takki? Oli ainakin minusta aivan ihana. Ja samoin Name It in vihreäsävyinen takki.
Pojalle en osaa niin ehdottaa pirteää ja edullista takkia, kaikki mitkä tulee mieleen on aika kalliita tai ehkä niitä kevyempiä takkeja on vielä tulematta kauppohin.