Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ajattelette miehestä, joka on eronnut kaksi kertaa? Yhteensä kolme lasta kahden eri naisen kanssa.

Vierailija
21.02.2008 |

Molemmilla kerroilla on ollut aviossa. Olen alkanut tapailla tällaista miestä. Itselläni ei ole lapsia.

Kommentit (21)

Vierailija
1/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

varsinkin jos se väittää, ettei vika ollut sen..

Vierailija
2/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on lapsia kolmen eri miehen kanssa. Aina erot tulleet minusta riippumattomista syistä. Näin voi olla sillä sinunkin tapailemallasi miehellä. Jokainen lapsi on ollut suunniteltu ja tehty pitkään suhteeseen.



Jos asia sinua häiritsee niin kysy ne eron syyt ja syyt lapsien tekoon. Minun nykyiselle miehelläni on edellisistä liitoista kaksi lasta. KUmmatkin lapset ovat saaneet alkunsa ilman että mieheni on niihin " antanut luvan" . Eli naiset kun ovat huomanneet että mies haluaa eroa niin jättäneet pillerit ja hankkiutuneet raskaiksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

En se minä, mutta kun ne muut..

Vierailija
4/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja tuet miestä isyyteen, muuten voit unohtaa koko jutun

Vierailija
5/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varsinkin jos itselläs ei lapsia, niin ehkä sun jossain vaiheessa tekee mieli perhettä perustaa.



Omasta tuttavapiiristäni ja ihanista naapureistani olen huomannut että tollaset miehet on hyvin takertuvaisia (en tarkoita pahalla, he vain aloittavat heti edellisen suhteen loputtua seurustelun ja haluavat heti naimisiin ja vakavaa perhe-elämää) Alussa kaikki ok,mutta kun elämä mättää niin mies lähtee hyvin äkkiä taas uusille apajille.



Ole varovainen, että et kohta ole taas yksi ex-vaimo pitkässä listassa. Ja miten mies maksaa elatusmaksunsa?????

Vierailija
6/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihmisille, jotka ovat syyttömiä eroihinsa tulee lisää eroja, joihin he ovat ihan yhtä syyttömiä.



Isompi huutomerkki kuin se että on monta eroa on just se, jos ne ovat tulleet " itsestä riippumattomista syistä" ...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Eli naiset kun ovat huomanneet että mies haluaa eroa niin jättäneet pillerit ja hankkiutuneet raskaiksi.

Mies haluaa erota, mutta on silti vedellyt paljaalla vielä vähän aikaa???

Vierailija
8/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei erojen määrästä voi vielä mitään päätellä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun mies haluaa erota niin nainen hankkiutuu raskaaksi. Juupa juu =)



Ero ja uusi suhde on vielä ok, voi tapahtua miltei kaikille. Mutta jos takana on useampi ero ja lapsia useamman naisen kanssa niin silloin pitäisi hälytyskellojen soida.

Vierailija
10/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietenkin vedellyt kun nainen on syönyt pillereitä! Ei mieheni voinut tietää että nainen jättää ne pillerit syömättä! Vai käytetäänkö teillä kondomia ja e-pillereitä yhtä aikaa?



Kyllä minusta riippumattomista syistä on erot tapahtuneet. Yksi mieheni petti minua vuoden ajan toisen naisen kanssa. En voinut antaa anteeksi tätä, varsinkin kun mies ei halunnut lopettaa suhdettaan toiseen naiseen. Toinen mieheni kuoli onnettomuudessa minun ollessa raskaana. Kolmas mies näytti 5vuoden suhteen jälkeen itsestään sellaisen puolen jota en ollut koskaan aikaisemmin hänessä havainnut. En halua edes puhua asiasta.



Elämä koettelee. Kiitollinen olen kumminkin lapsistani ja nykysestä suhteesta. Toivon että tämä kestäisi. Naimisissa olen ollut vain kerran, enkä toiste mene.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et taida edes ymmärtää miten moni nainen näin tekee? Kuinka moni nainen täälläkin on salaa mieheltään tekeytynyt raskaaksi, varsinkin kun on ollut huomattavissa ettei mies halua lapsia tai on ollut eron uhkaa ilmassa. Näin saadaa mies jäämään suhteeseen. Minun mieheni ei jäänyt, erosi lapsen tulosta huolimatta. Teki ihan oikein. Hoitaa kumminkin isänroolin hienosti.

Vierailija
12/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

onnea valitsemallasi tiellä viitonen, mutta toivottaavsti tajuat tarpeeksi ajoissa tehdä tarpeeksi paljon töitä tuon systeemin pelastamiseksi.



Toi on niin koulukirjaesimerkki...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomi on täynnä eronnoita ja syitä on yhtä paljon. Kuinka monta kertaa sinun miehesi on eronnut. Veikkaan että aika monella on 2-6 eroa takana ennenkun oikea on löytynyt. Enkä tarkoita että avioliitossa olisi oltu vaan sellaisia eroja jotka tapahtunut vuosien suhteista.



Menneisyys on meillä kaikilla. Huono tuurikin vaikuttaa. Toinen ihminen voi muuttua niin paljon jopa 10vuoden suhteen jälkeen, varsinkin jos jotain erikoista tapahtuu elämässä(läheisen kuolema, työttömyys jne.). Koskaan ei voi tietää.



Ja kyllähän sitä seksiä harrastetaan vaikka suhteessa huonosti menisikin, aika usein. Miehet varsinkin, harvemmin miehen seksielämään vaikuttaa se että ero on tulossa.

Vierailija
14/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

että onpas miehellä ollut huono tuuri naisten suhteen. Jospa sinun kanssa hänen olisi hyvä elää. Huom: siinä tilanteessa sinun pitää hyväksyä miehen lapset osaksi elämäänne. ja se voi olla vaikeaa kuin myöskin miehen exien kanssa yhteistyö, kun niitä on kaksi. yhdenkin kanssa voi olla sietämätöntä. ihan ihmisistä kiinni. joten mieti tarkkaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Suomi on täynnä eronnoita ja syitä on yhtä paljon.

Tämä on totta. Mutta jos, kuten itse esität, syy on aina vain siinä toisessa, kuviosta on ymmärretty vasta kolmasosa. Ja uusi EI onnistu, ennen kuin se ymmärretään kokonaan. Ei menneisyys ole paha asia, jos siitä oppii jotain. Mutta jos vain syyttelee muita, on jäänyt oppimatta...

Vierailija
16/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei siinä miehessä välttämättä ole mitään vikaa. Joskus ihmiset vain " ryntää" vähän turhan nopeasti naimisiin ja hankkivat niitä lapsia. Nykyään tuollaisia miehiä saattaa olla paljonkin.

Jos asia sinua vaivaa, niin voithan keskustella miehen kanssa noista aiemmista suhteista. Siis syyllistämättä miestä mistään, voit kysyä, mikä niissä miehen mielestä meni nenälleen.

Tärkeintä on se, että sinä hyväksyt miehen tilanteen (ei näillä meidän av-ihmisten mielipiteillä merkitystä ole oikeasti...) ja hyväksyt myös sen, että hän on isä kolmelle lapselle. Vain tässä tapauksessa suhteenne voi onnistua.



Voimia sinulle, ehkäpä sinä olet se, jonka kanssa tämä mies löytää onnensa.



Ps. Sinulle, jonka erot on tapahtuneet sinusta johtumattomista syistä. Miksi miehesi petti? En sano, että olet siihen syyllinen, pettäminen on AINA väärin, mutta mutta... Mies, joka on onnellinen suhteessaan ei kaiketi petä.

Vierailija
17/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuskin kukaan tänä päivänä olettaa, että avioon astutaan neitsyinä =)



Tottakai lähes jokaisella on takanaan useampia pitempia suhteita. Onkin sitten eri asia, ottaako siinä suhteessa askeleen pitemmälle avioliton tai lapsien muodossa. Fiksu ja normaali ihminen harkitsee ja jos mokaa niin oppii virheistään ja harvemmin toistaa niitä.

Jos ihminen toistaa virheitään niin silloin voi jo olettaa tiettyjä asioita.

Ja jos ihmisellä on takanaan useampia eroja ja useampia lapsia useamman ihmisen kanssa niin se ei enää ole normaalitilanne. Toki asiaan osallistuvat (se moneen kertaan eronnut, nykyinen puoliso, ehkä äiti) yrittävät selittää parhain päin, mutta aika läpinäkyvää se on.

Tottakai sinä puolustat miestä ja näet virheet muualla, et miehessäsi - kunnes sitten se sattuu sinun kohdallesi.

Vierailija
18/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

En alkaisi mihinkään suhteeseen.

Vierailija
19/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli jos on kerran eronnut, toisesta liitosta jäänyt leskeksi niin siinä ei ole mitään ihmeellista eikä erityisten varoituskellojen tarvitse soida

Vierailija
20/21 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joku vastasi tälle kolmasti eronneelle naiselle että se on oma vika jos mies pettää. Ei jumalauta sanon suoraan.



Jokainen tekee itse päätöksen pettää, ei se naisen vika ole. Fiksu mies jättää naisen ennemmin kun pettää, joten kyllä se miehen valinta, miehen SYY.



Jos sinä alat pettämään miestäsi niin onko se miehesi syy? Ei ole, itse voit vaikuttaa teidän suhteeseen, itse teet valinnan pettää. Miehesi ei ole syyllinen sinun valintoihin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kolme