Minä haluaisin olla ihan lattarintanen.. eiks ole outoa? syystä että
se näyttää minusta sporttisemmalta ja jotenkin paremmalta kun on tissitön. Monella jumppaohjaalla on pienet tissit. Miehenikään ei ole mikään tissimies.
Olen 164cm ja 60 kg, sporttinen mutta tissiliivit ovat 80 C.
Kommentit (4)
Isot vaan on niin älyttömän epäkäytännölliset. Karsii kaikenmoisia liikuntalajeja pois, kun riittävän tukevia liivejä on liki mahdoton löytää jollee e-kupeille.
Paidat ei istu isorintaisille, vaan ne kiristää rinnasta ja on vatsasta sitten ihan löysiä, eli näyttää kamalalta. Tietty jossain tosi kalliissa vaatteissa saattaa löytyä istuviakin.
Nyt mulla on onneksi raskauksien myötä nuo vähän lörähtäneet. Ja kun roikkuvat muutenkin, niin pieni venytys esim. juostessa ei enää tee kipeää.
Aikoinaan mulla oli A:t, ja silloin ne olivat mielestäni hiukan liian pienet. Nyt kuppikoko on C ja aivan liian iso:(
Vaikka AA mieluummin kuin nämä lapaset tässä.