Kertokaa kuuluisasta Äitimammasesta!
Ton 2003 perustetun ketjun näinkin jo, mutta missä porukoissa ja millälailla tämä jo legendaksi noussut henkilö on kirjoitellut? Onko tyyppi hengaillut palstoilla viime aikoina?
Kommentit (8)
mä muistan vuodelta 2003 nää pusituuteri2n ja äitimammanen, lueskelin silloin palstoja kun tytär oli pieni ja nää ko. nimimerkit oli usein äänessä. Ja pusituuteri2n nimimerkki on myös viimeiakoina jotain kirjoitellut.
ja lopulta kompastui omaan näppäryyteensä.
Veikkaan että palstailee edelleen jollain muulla nikillä tai ilman nikkiä.
Siis luin tuon 2003 nicki-keskustelun. Niin onko Äittä77 Äitimammanen? Jos on, niin miksi sanotaan äitimammaseksi?
8,
eikö tuo nicki-keskustelu ole juuri se nostettu keskustelu? Mutta siinä mokaa joku Äittä77 eikä äitimammanen.
Vai ovatko nämä siis kaksi eri henkilöä?
Se missä äitimammanen mokasi todella ja lopetti sitten sillä nimimerkillä kirjoittelun. olin silloin juuri palstailemassa ja se ketju oli ihan uskomaton :D
Ja häntä säälittää lapset, joita kuljetetaan kymmenen vuotta vanhoissa toyotoissa sisarusten vanhoissa turvaistuimissa. Hänellä sentään on varaa uuteen kalliiseen turvaistuimeen ja tottakai auto on tuliterä mersu tai mikälie. Kun kukaan ei ollut samaa mieltä, puolusti itseään anonyyminä - unohti vaan kirjautua ulos niciltään! Kirjoitti että "minähän en ole äitimammanen, mutta olen kyllä samaa mieltä, että köyhät kyykkyyn" jne.
jolloin kaikki hänen kirjoittamansa viestit kirjautuivat Äittä77:lle. Olisi pitänyt kirjautua eri tiedoilla eikä muuttaa nikkiä.
Ystävystyi Pusituuteri2n kanssa.