Mitä värejä teidän olohuoneesta löytyy?
Kommentit (22)
lattia vaalea vaahtera, sohvapöytä samoin vaahteraa.
Tummanruskea piano, samoin ruskea iso antiikkikaappi.
Verhoissa valkoista, beigeä ja ruskeaa. Matto luonnonvalkoinen.
Seinät valkoiset, yksi vaaleanharmaa.
sohvatyynyissä kaikki em. sävyt ja lisänä hopeaa ja kultaa.
tekstiileistä ja huonekaluista löytyy tammea, mustaa, harmaata, valkoista ja viininpunaista.
Vierailija:
puuta ja matto on pohjois-afrikkalainen, pääväri kirkas punainen.
lattia tammiparkettia. Sohvat tummanruskeat, huonekalut tummaa pähkinää, matto vaaleanruskean, valkoisen ja tummanruskean kirjava, verhot ruskeat ja rinnalla valkoiset samanlaiset. Tehosteena joitain pieniä yksityiskohtia valkoista ja limeä. Sohvalla ruskeita ja valkoisia sohvatyynyjä. Valaisimet kaikki valkoisia.
rusehtavaa ja murrettua oranssia. Lattia on valko öljyttyä tammea.
puuta ja matto on pohjois-afrikkalainen, pääväri kirkas punainen.
tumman ruskeaa
luonnonvalkoista
beigeä
turkoosia
limeä
tummansinistä
sekä tehosteena pinkkiä ja oranssia.
lautalattia, keltaraitainen tapetti, väreinä muuten viininpunainen ja luonnonvalkoinen. Talonpoikaispuukalusteita seassa.
Lattia vaaleanharmaa muovimatto, sillä pakistanilainen villamatto (pääväreinä tummaa punaista, harmaata, beigeä).
Verhoissa valkoista, vihreää ja kahta eri ruskeaa. Seinällä raanu jossa punaista, valkoista, harmaata, vihreää ja mustaa.
Toinen sohva on sinertävänharmaa vakosamettinen, toinen sininen jossa kirsikanväristä puuta. Keinutuoli tummanruskea. Nojatuoli vaaleammanruskea nahkainen. Tietokonepöytä pyökinväristä lastulevyä. Toinen kirjahylly ruosteenpunainen, toinen öljytty tammi. Valkoinen lipasto.
Tässä olohuoneessa on kahden ihmisen opiskeluaikoina keräämät kalusteet yhdessä. Olo on kotoisa.
nostan hattua, pääasia että viihdytte:)
Vierailija:
miksi et ole saanut vaikuttaa?
Seinät valkoiset, yksi tapetoitu lähes valkoisella. Katto yöks, paneelikatto. matto tummanruskea, rahi vaaleampi ruksea. Verhot pellavan värinen pohja. Mutta kuviot ruskealla/lämpimällä punaisella.
Ehkä vähän tunkkaisen lämmin huone, mutta minulle ihan rakas.
Ainiin ja ne kodinkoneet olkkarissa: pääasiassa mustia.
Mutta kun tässäkin viihtyy, eikä sitä rahaa tosiaan ole liikoja, niin mikäs on ollessa. Meillä on mun ja miehen kamppeet sulassa sovussa. Sit joskus jos rakennetaan oma talo, tulee sisustukseenkin ehkä panostettua enemmän... Vielä ei jaksa edes liiemmin haaveilla. Nyt oon ihan tyytyväinen tähän. :)
16
Seinät harmaat, ja hiukan sinistä ja hopeaa Boordissa (míkä on jäänne sininen-ajoiltani:(), sohva harmaa, koristetyynyt ruskehtavan turkoosit, mattoa sinertävän harmaa, verhot valko, sinisen useita sävyjä, beige, ruskeat. Telkku metallin värinen(?).
sekä valkoista, punaista ja punaruskeaa lähinnä.