Mikä oli sen tsunamissa kuolleen miehen nimi, joka kirjoitti kirjan ja joka menettei kaikki lähiomaisensa onnettomuudessa?
Kommentit (6)
Jonni Mäkinen, lahtelainen asianajaja, vietti toista vuotta sitten joululomaa Khao Lakin paratiisirannalla perheensä ja koko sukunsa
kanssa. Kun tsunami iski, hän menetti kaikki läheisensä: vaimon, kolme pientä lasta, molemmat vanhemmat, anopin, langon ja koko tämän kolmilapsisen perheen. Kahdenkymmenen hengen lahtelaisseurueesta jäi eloon vain kolme: pahoin loukkaantunut Jonni ja hänen lankonsa appivanhemmat.
esim.
Anne Puistomäki, en muista kirjan nimeä, mutta löytyy kun etsit tuolla nimellä. Anne menetti tsunamissa koko perheensä, miehensä ja kaksi lastaan.
Lisäksi ne suomalaissukeltajat ovat kirjoittaneet tsunamikirjan. Löytyy sekin kun etsit kirjaston hausta asiasanalla tsunami tmv.
Pappa kirjoittanut kirjan tsunamissa menehtyneestä lapsenlapsesta .
voi kirjoittaa kirjan ja menettää kaikki lähiomaisensa??