Ovistesti myöh. kp plussa.Mitäs sanoi r-testi?
Anteeksi änkäytymiseni tänne mutta olisiko kenelläkään kokemusta:
Eli tein huvikseni ovistestin kp 19/16-29 ja nyt olen koko kierron jännäillyt josko olisi voinut jo viime kierrosta tärpätä,oli niin omituiset tuhru-menkat ja kaikkia oireita pitänyt päällä.Nyt kp 22/16-29 uutta kiertoa mikäli en viime kierrosta raskautunut..Viiva oli selvä punainen mutta vaaleampi kuin kontrolliviiva.
Eli,oletko plussaillut ovistestillä ja sitten myös raskaustesti näyttänyt plussaa??Tässä on kohta 5 vuotta yritystä takana enkä koskaan ennen oo saanu ovistestiin plussaan näin myöhään,kun sillä huvikseni ennenkin testaillut?!! Ovisoireet vahvat ja ovis yleensä kp 9-11.Eihän tuohon tietenkään kannata sokeesti luottaa,mutta kokemuksia silti kaipailen:)
Raskaustestiä en ole tehnyt,olen niin pessimisti.Tarkoitus testata pe.Tämä ovistesti-plussa kuitenkin hieman kummastuttaa.. :)
Kiva jos joku jaksaa jakaa kokemuksiaan..
Kommentit (8)
sen jälkeen tein raskaustestin ja myöskin plussa. Testasin piruuttaan vielä rv 5 ovistestillä ja tummaakintummempi plussa tuli.
Testasin oviksen vasta kp 29 ja siitä 10 päivän päästä raskaustesti näytti plussaa. Eli ovuloin noin myöhään! Edelliskierrosta en saanut ovisplussaa lainkaan vaikka aloin tikuttamaan kuukaustisten lopusta kuukautisten alkuun (tuhlausta, mutta kannatti seuraavassa kierrossa...)
Ihmettelin taannoin itsekkin että miten ovis on " taas" ja myöhemmin sitten selvisi että olinkin raskaana...
art rv 22+6
Ovistesti plussaa sinä päivänä ku menkat olis pitänyt alkaa.. Komensin miehen hakeen r-testin ja illalla testasin niin sekin oli plussa :) .Toivottavasti sunkin tapauksessa tulee r-testiin plussa :) Tule sitten kertomaan miten kävi!
ei ole ollut merkki raskaudesta. Mulla se vaan joskus loppukierrosta on näyttänyt miltein plussaa. Toivotaan parasta.
Onpas aika positiivisia kokemuksia teillä ollu! :D Toivon todellakin että se nyt viimein, miltei 5 vuoden yrittämisen jälkeen olisi totta! Tokihan tuosta innostuu ja varsinkin kun samanlaisia kokemuksia muillakin on,mutta on tietysti myös niitä toisiakin kokemuksia..Itse en jaksa kyllä oikeen uskoa,on jo se usko ja toivo mennyt,mutta katsellaanhan nyt! Mulla nyt kp 23/16-29 ja sillon kp 19 tosiaan testasin. Ja kun ne viime menkat oli niin omituiset:tuhrua ja täysin vuodottomia päiviä jne. niin jäi vähän kaivelemaan..Suvussa kun on ollut monestikin ilmeisesti sitä,että menkat tulee vaikka raskaana.Mummoni nyt lähin esimerkki odottaessaan äitiäni.Hänellä tuli 6 menkat.
Mutta lauantaina testaan jos tarvis!
Kiitos vielä!
Tein eilen ylijääneen ovistestin huvinvuoks, ja kirkuvan punanen oli :D Kerrothan, miten kävi!
- bee rv 5+5 -
Olenko ainut outolintu? :D Tuo viestini oli kyllä huonosti ilmaistu..