Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jyväskylän KEVÄTvaate-valikoima!

03.02.2008 |

Onko kauppoihin tullut jo kevät vaatetta?Itse en vielä ole päässyt paikalle katseleen ja ens viikolla olis mahdollista mutta jos mitään ei ole vielä hyllyillä niin en taida jaksaa kipeänä edes katsomaan :)



JR Junioreiden takkivalikoimat? Onko jo kevät takit tulleet? Onko kivoja?



Onko kenelläkään tietoa että millainen takki Name It:lta on täksi kevääksi tytöille? Viime vuoden takki oli niiiiiin kiva(se valkoinen jossa erivärisiä ympyröitä)



Kiittäen ja kumartaen jos joku ystävällinen osaisi valaista asiaa =o)



Camelot

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
03.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen verran osaan sanoa, et Oz Babyssä oli lauantaina paria mallia Reimatec haalaria ja sit Ticketin kaksosaisia vk-asuja, muita en pistänyt ainakaan merkille. Sokkarilla oli muutamia viimevuoden reimatec halareita -20 tai -30% alella, muistaakseni vain vaaleanpunaista. Ja sit jotain vauvamallisia pojille ja Remun takkeja ja ehkä pari haalaria. Nää kaikki siis viimevuotisia ja pienellä alella. Sitten oli sitä kanta-asiakasalennus haalaria ja asusteita pienille.



Jr:ssä kävin, mut en kyllä muista oisko ollu jo kevätvaatteita.



Halosella sanoivat et alkavat laittaa kevättä esille kun tää aleaika alkaa olla ohi, eli noin kuukauden päästä. Olin hiukka ihmeissäni, et vasta sitten. Mut niin se myyjä sanoi...



:)

Vierailija
2/7 |
03.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

kangaka:


Sen verran osaan sanoa, et Oz Babyssä oli Ticketin kaksosaisia vk-asuja

Kumpaa mallia ne oli, fleecevuorella vai ilman? Entäpä hinta? Ja värit? :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
03.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainoastaan värit jäi mieleen eli oli pinkki, vihreä ja turkoosi.



:)

Vierailija
4/7 |
03.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistelisinkin että aiempina vuosina Haloselle on tullut suht myöhään kevätvalikoimaa..

Sitten taas Junioreilla saa olla ajoissa liikkeellä jos meinaa saada haluamansa ;)



Täytyypä käydä katsastamassa huomenna mitä löytyy, vai löytyykö mitään :)

Vierailija
5/7 |
03.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

onkohan siellä tickettejä sekä haalareita ja kaksiosaisia?

Välikausipukuja siis, ja vihreää tai turkoosia olis tarvis...

Mitähän ne maksaa?

Vierailija
6/7 |
04.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

sekä niitä fleecevuorellisia kaksiosaisia (turkoosi, pinkki ja vihreä) että niitä perinteisiä kuravaatteita muistuttavia pukuja (pinkki ja vihreä). Lisäksi oli tullut irralliset ohuet välikausitakit, tytöille ruskea ja pojille tummahko beige. Poikien takin hinta oli 78 euroa. Sitä en muista oliko noihin takkeihin jotkut housut.



Ostin meille tuon turkoosin fleecellisen puvun parisen viikkoa sitten ja hintalapussa oli hinta 78 euroa, mutta kone antoi puvulle hinnaksi 69,90 euroa. Kävin nyt perjantaina piipahtamassa Ozissa rukkasten perässä ja silloin tuli uutta tavaraa Ticketiltä. En vain tiedä mitä :o) Reimaa kuulemma tulee lisää pikku hiljaa helmikuun aikana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
06.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli Ticketiltä myös ihan ohutta pukua, sellaista kuin toissavuoden light rain set. Eli ohutta, kahisevaa kangasta. Väreinä turkoosi, vihreä ja punainen. Hintalapussa hinta oli 43 euroa.



Lisäksi oli kalliimpia Ticketin takkeja. Tytöille tummanvihreä, A-linjainen ja poikien väri oli sellainen mutaisen ruskea. Tytön takin hinta oli jotain 70 euron " paremmalla" puolella.



Halosella oli 2-osaisia Remun pukuja. Tytöille pinkki-rusehtavan beige ja pojille taivaansininen+ sama rusehtavan beige.



JR-Junioreissa oli Exitiltä tytöille turkoosi kukallinen takki.