Kumpi sulle vaikeempaa lopettaa: Karkin syönti vai viinin juonti?
Kommentit (12)
Vaikka sitäkin syön ehkä kerran viikossa..?
Mutta siksi näin, koska viiniä en juo ikinä. YÖKS! En ole oppinut tykkäämään minkään viinin mausta, vaikka olenkin maistellut kymmeniä viinejä halvoista mielettömän kalliisiin laatumerkkeihin..
Jos taas kysyisit, että kumpi on vaikeampaa lopettaa, karkin syönti vai siiderin juonti.. se olis pahempi kysymys. Varmaan siiderin juonti.
En hirveästi välitä makeasta, mutta joulu ja pääsiäinen on suklaan kannalta aika vaikeita olla ilman. Viiniä tulee juotua lasillinen n. pari kertaa kuussa.
Ei tee tiukkaakaan olla juomatta, mutta karkkia pitää saada. Yritän välillä pitää karkkilakkoakin, vaikeaa se on.
Mutta jos pitäis valita sipsien + muiden suolaisten ja viinin väliltä, se olisikin sitten jo tosi paha... Luopuisin viinistä. :)
Viinin juonti on vaikeampi lopettaa kun en ole alkanutkaan.=)
karkkia en oikeastaan syö, mutta viini kyllä kruunaa hyvän ruuan.
karkin syönti.
Sitä menee joka pv. Punkkuakin tosin pieni lasi n. 2 x kk.
Viiniä juon kyllä nautinnolla lasin silloin toisen tällöin, varmaan keskimäärin 2 lasia/kk, mutta en usko että olisi kovin vaikeaa jättää sitä kokonaan.
Karkkia taas söisin joka päivä, olen vähentänyt kaupassa käyntiä ihan vain siksi, ettei tulisi edes ostettua sitä kotiin.
Viiniä juon harvoin, eikä siitä olisi mitään ongelmia luopua kokonaan.
tai tarkemmin sanottuna suklaan