Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä on todennäköisyys, että joutuu uudelleen synnyttämään saman kätilön teurastettavaksi?

Vierailija
08.01.2008 |

Ensimmäinen synnytys meni ihan hirveäksi veren vuodatukseksi, kun se ei mielestäni opastanut minua tarpeeksi ja vitkasteli sen skalpellinsa kanssa.

Voitte vain kuvitella, millaiset traumat synnytyksestä jäi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tee valitus ja ilmoita ennakkoon, ettet huoli häntä enää.

Vierailija
2/4 |
08.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole vaaraa, että se sadisti tulisi vielä vastaan. Ja vaikka se " kätilö" olisi myös muuttanut, ei niin ammattitaidoton " ihminen" varmasti pääse Kätilöopistolle tai Naistenklinikalle töihin ikinä. Luulisi että kriteerit on vähän kovemmat Helsingisssä kuin siellä kamalassa sairaalassa, missä edellisen jouduin synnyttämään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuskin on kätilöllekään mukavaa olla ei-toivottuna henkilönä mukana.

Vierailija
4/4 |
08.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minuun suhtauduttiin hyvin asiallisesti. Synnytyssuunnitelmahan laaditaan kätilön kanssa pelkopolilla. Olivat tyytyväisiä, että saivat tietää, minkä nimistä henkilöä ei kannata palkata töihin. Minua myös kannustettiin usealta taholta tekemään virallinen valitus. Toisessa synnytyksessä sain erittain ammattitaitoista ja hyvää hoitoa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän seitsemän