Oletko av mamma perinyt äitisi rinnat vai voitko sanoa saaneesi paremmat?
Kommentit (11)
on ollut hyvä C-kuppi.
En siis ole perinyt koska itsellä pieni A.
Äidillä on jotkut F-kupit, mulla vain B/C. Riipparithan nuo on omatkin imetysten jälkeen, mutta ainakin kevyemmät kantaa.
Isän puoleisen isoäitini isot ja riippuvat. Tosin äidiltäni olen perinyt lähes olemattomat nännit.
C-D kupin roikkuvat rinnat, itselläni jopa lasten imetyksen jälkeen nyt pyöreät B kupit. Eli onnekas olen. Samoin olen hoikka, vaikka sukuni kaikki muut naiset ovat pyöristyneet vatsan seudulta jo nuorina.
Pystymmät ja ei roiku. Mulla pyöreemmät ja yli kahden vuoden imetyksen jälkeen litteämmät. Mutta ei haittaa =)
nyt leikatut on kiinteät ja terhakat, kuin oli teininä, mutta toinen nänni puuttuu kokonaan (Leikattu syövän vuoksi.)
Mietin juuri yhtenä päivänä, että miten ihmeessä minä olen voinut saada näin olemattomat rinnat kun äidin puolella kaikilla naisilla on hyvän kokoiset rinnat, isäni äidilläkin on suurehkot rinnat.
Mutta näihin on vaan tyydyttävä : (
mutta isommat. Äidillä on A-kuppi, itselläni D.
Sen sijaan äidilläni on kapea vyötärö ja leveät lanteet, itselläni on tasapaksu keskivartalo.
Yhtä isot