Lapsettomat av-mammat! Kertokaa miksi pyöritte palstalla?
Sitä tuolla yhdessä toisessa ketjussa ihmeteltiin...
Kommentit (6)
Juu ihan olen kuvitellut käyväni Aihe vapaa keskustelu palstalla, ja onhan täällä myöskin topic Vauvakuumeiset, eli ne jotka vasta suunnittlelevat ja nainen kun olen AIJON jossain vaiheessa mahdollisuuksien mukaan raskautua... Ja ei kyllä suomen unelmien poikamies liity millään lailla mammoihin, käsittääkseni.
Päivän nauruja täältä saa kanssa..
Olen lapseton, naimisissa oleva nainen, jolla on perheen perustaminen suunnitelmissa tulevaisuudessa. Juuri nyt eletään kuitenkin onnellista nuoren, hyvintoimeentulevan parin arkea ja nautitaan vapaudesta ja elämästä ilman lapsia. Av:lla käyn, koska täällä tosiaan kuulee aina uusimmat puheenaiheet ja saa päivän parhaat naurut. Joskus luetaan iltaisin av:ta miehen kanssa yhdessä ja nauretaan. :)
vrt jussilan hukkuminen ja jokelan ampumiset. tää on nopeempi tietotoimisto kuin hesari, ilttis ja suomi24.
Tosin harvemmin enää vauva- tai lapsiaiheisia keskusteluja. Täällä puhutaan paljon muustakin, kuten edelliset sanoivat.
Olen lapseton (eli en mikään av-mamma) ;-) mutta haluaisin kovasti olla perheellinen. Must on ihan mielenkiintosta lukea kaikenlaisia asiallisia ketjuja parisuhteista ketsovaippailuun, eli myös keskusteluja joihin en välttämättä voi osallistua. Ylivoimaisesti tylsintä ja turhinta tällä palstalla ovat trollit ja provot, niitä varten vois perustaa jonkun huumoriosaston? Mutta asiallisia ketjuja on kiva lukea, ja olenpa saanut täällä hyviä ideoitakin kun olen kysynyt.
Hyvää viikonloppua kaikille!
Tämä on käsittääkseni aihe vapaa -palsta. En tajua miksei tänne saisi tulla lukemaan päivän puheenaiheet ja hankkimaan samalla naurut, vaikkei jokainen vaippakeskustelu kiinnostakaan.