Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Niille, joiden lapsilla on 7 vuotta ikäeroa (tai sinne päin)

Vierailija
13.01.2008 |

Miten eskari/eka/tokaluokkalaisenne suhtautui uuden vauvan syntymään kun oli ollut niin pitkään " ainokainen" ? Miten yleensä on mennyt lapsilla yhdessä? Millainen suhde heille on kehittynyt jne.? Ja onko kyseessä tyttöjä vai poikia.



Kiitti:)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
13.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

sisarusrakkaus ei katso onneksi ikää.

Vierailija
2/5 |
13.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikki keskenään toisilleen rakkaita tappelukavereita,minusta itse asiassa hienoa,että tuolla isommalla saa vielä " lapsettaa" ,kun " pitää" leikkiä pienempien kanssa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tyttö oli ensimmäisen vuoden erittäin mustasukkainen uudesta tulokkaasta. Nyt sisarukset läheisiä (16 ja 9-vuotiaita)

Vierailija
4/5 |
13.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Odotti häntä innoissaan ja syntymästä lähtien on ollut erittäin rakas. Välillä pieniä mustasukkaisuuspuuskia ollut, mutta eikös melkein kaikilla? Yleensä ottaen otti pikkusiskon erittäin hyvin perheenjäseneksi, leikkii hänen kanssaan ja hoitaa myös mielellään. On siis äidillekin iso apu :)

Vierailija
5/5 |
13.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esikoisesta tuli isoveli ekan keväällä ja oli todella onnellinen pienestä ihmeestä. Ovat erittäin läheisiä tänä päivänäkin vaikka välillä meno yltyy aika rajuksi, mutta sitten taas halitaan jne.

Nyt lapset 12 ja 4

Todella hyvä ikäero meille, ei tosin suunniteltu.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kaksi