Mitä tarjosit viimeksi lapsesi synttäreillä?
Kommentit (8)
jokainen sai valita omansa
(oli kaikki yli 10v. eli ei enää ihan pikkulasten pippalot))
Juhlat oli kesällä ja grillaimme. Meille on tullut tavaksi ruokailla kerran kesässä lähimpien sukulaisten ja ystävien kanssa pihallamme grillaillen.
pikku tomaatteja, kurkkutikkuja, pikku porkkanoita, prinssinakkeja, leipää, maitoa, pillimehuja, suklaakakku, keksejä ja vaahtokarkkeja. Kaikki nämä olivat lapsen oman toivomuksen mukaan. Lähisuvun juhlissa oli sienipiirakkaa ja tais olla jotain salaattia + kakku.
täytekakku
karkkia
sipsiä
tuulihatturengas katkarapu täytteellä
tikkuja, mm. mozzarella, tomaatti, leipäjuusto, lihapullat, nakit jne
mansikoita, jotka dipattu puoliksi tummaan tai valkeaan suklaaseen
erilaisia pieniä leivoksia (petit? jutut leipomosta)
salaatti runsain täyttein
Mitähän siellä olikaan. 6v synttärit kysessä.
Popcorneja, hodareita, lihapullia, täytekakku, pullaa, keksejä, karkkeja, mehua oli ainakin. Ehkä jotain muutakin, mutten nyt muista.
Loppupuolella juhlia teimme jäätelöbaarin ja lapset sai valita itse millaisen jädeannoksen haluavat ja saivat valkata siihen kastikkeen (tai ilman) ja koristeet. Se oli tosi suosittu.
ap