VL, jotka pohtivat ja kritisoivat
Olisiko täällä ihmisiä, jotka haluaisivat vaihtaa ajatuksia vl-uskosta. Itse olen vl, perheellinen. Nykyisin kritisoin useampaa tämän uskon asiaa ja haluaisin mielelläni vaihtaa ajatuksia kanssasi, jos olet samankaltaisessa tilanteessa. Yksi tärkeimmistä on tämä lapsiasia uskossamme. Laita viestiä osoitteeseen timantti2008@hotmail.com
Kommentit (4)
Unohtui tuosta tämä, että luin Omat Polut blogista hyvän kirjoituksen, saattaa jotakin kiinnostaa:
http://freepathways.wordpress.com/2009/03/29/kaksijakoinen-maailmankuva…
Tosi hyvin kirjoitettu, omakohtainen.
eikö tärkeintä ole, että tekee asiat omantuntonsa mukaan? Tarviiko siinä periaatteessa muuta? ..helposti menee katkeraksi tilittämiseksi..
Se on yksi joka ahistaa tässä elämänvaiheessa. Mutta se ei ole ainoo kipupiste. Itelleen ei kannata teeskennellä että ei huomais outoja "seurakunnan neuvoja". Joita ei ole olleskaan Raamatusssa. Ite en voinut ehkä halunnut jatkaa ry:llä enää.
En silti suosittele että jättää ry:n suinpäin. Sitä kannattaa rauhassa valmistella. Sen verran rankka asia.