Tuuleeko teillä?
Kommentit (6)
Tuntuu että ikkunat tulee sisään. Ja tuo yksi puu ikkunan vierestä.
Lapsi ei pelkää. Nukkuu ihan rauhassa..
ihan mahdoton tuuli. Sähköt onneks viel on, kerran vaan meni hetkeks.
tuulee olohuoneessa asti. (paskat tiivisteet tässä vuokrsakämpän ovissa/ikkunoissa)
Paniikki iski - myrsky repi alas kuplahallin Espoossa
10.11.2008 19:42, päivitetty 10.11. 20:35
Espoon Vermossa sijaitseva kuplahalli romahti maanantai-illan myrskyn kourissa. Hallissa oli sisällä ihmisiä, jotka juoksivat paniikissa ulos, silminnäkijä kertoo.
Helsingin Lauttasaaressa myrskytuuli kaatoi rakennustelineet, mutta henkilövahinkoja ei syntynyt. Kannelmäessä tuuli lennätti työmaalta kymmeniä styroksipaaleja tielle autojen eteen. Tuuli on kaatanut ja viskonut roskiksia ja mainoskylttejä myös Helsingin keskustassa.
Voimakkain sadealue on lipumassa pääkaupunkiseudulta kohti koillista. Tuuli laantunee vasta myöhään yöllä.
Yli 70000 kotia on jäänyt ilman sähköä myrskyn vuoksi.
Sähköt ovat tällä hetkellä poikki noin 38000 Vattenfallin asiakkaalta lähinnä Hämeessä ja Pirkanmaalla ja 33000:lta Fortumin asiakkaalta pääosin Etelä- ja Lounais-Suomessa.
Länsi-Uudenmaan hätäkeskuksesta kerrotaan, että myrsky on kaatanut heidän alueellaan kymmeniä puita.
IS seuraa myrskyn tuhoja.
Sipoossa.