mikä teidän perheessä kallein joululahja tänä vuonna ? Kuka sen saa?
meillä varman pleikkari 2 ja sen saa esikoinen 10-vuotias, mutta yhteiseksi mennee 10- ja 8-vuotiaille...
Kommentit (28)
kolmisensataa euroa, ne saa lapsi.
ostettavana paljon " yhteisiä" lahjoja, uusi turvaistuin autoon, pölynimuri ja digiboksi.
Kallein ihan " oikea" lahja taitaa olla lasten digikamera pojalle
Ja lapsille Pleikka 2 tykötarpeineen, 300 egeä.
Itse olen toivonut että saan mukin sarjasta jota kerään, arvo 10+ euroa. Miehelle varmaan joku max 30 euroa lahja. Ja lapselle jotain pientä lisäksi.
molempien lapsien kallein lahja on n. 150e arvoinen, ja lisäksi sitten muita paketteja, yhteensä n. 400e arvosta per lapsi.
että minä äitinä saan kalleimman, lähemmäs satasta olevan korun.. Mies ainakin katsellut korumainoksia...
Toiseksi kallein miehelle eli 45 e tuoksu ja 20e kylpytakki.
Lapset pärjää n. 50 e lahjoilla.
Kallein lahja taisi olla pojan Stiga-rattikelkka alle 50¿.
äidilleni Moccamasterin 159,- eli se on kallein lahja tähän mennessä.
Saan kyllä aina kalliita lahjoja mieheltä, joten luulen että tänäkin vuonna saan kalleimman lahjan (viime vuonna sain iPodin ja kalliin käsilaukun)
Lapsilla on jo kaikki vempeleet ja saavat useita ei-kalliita lahjoja.
kehdon kun tuttavamies teki, pyysi siitä 35e..se on varmaan kallein lahja meiltä vanhemmilta. Mies ostaa minulle lahjoja noin 50e ja saman käytän minä häneen. Sukulaisille ostellaan parin kympin lahjoja... Lapsi saa anopilta&apilta leikkikeittiön 50e et se on varmaan kaikkein kallein.
tyttö saa isovanhemmilta muumitalon, se maksaa kai 60¿. Eli koko perhe saa samanarvoiset kalleimmat lahjat =)
Koko perhe saa uuden värilasertulostimen. Itse toivon uutta saumuria, joka olisi kallein lahja, mutta sitä en varmasti saa.
PSP, hinta 199¿. Ja itselleni ostin puhelimen 350¿, mutta en malttanut odottaa jouluun, joten otin sen jo käyttöön. Kamalaa olla malttamattomampi kuin lapset.
Mies saa n. 300e edestä lahjoja ja lapsi n. 200e.
Lapselle varmaankin tulee lahjat yhteensä kalliimaksi. Mies varmaankin ostaa minulle digikameran. Ainakaan ei antanut minun itse ostaa. Osti jo kesällä synttärilahjaksi kameran mutta minä tumpelo otin ja tiputin sen lattialle.
Yleensä laitetaan satoja euroja toistemme lahjoihin, mutta nyt on tulossa niin iso matka, että päätettiin katto. Yllättävän hankalaa, mutta kivaa!
Mun ostamista kallein on navigaattori miehelle, mutta voi olla, että jotain kalliimpaakin mies ostaa.
n 300¿ digikameran, mutta sai sen käyttöön jo nyt, kun sai vauvan viime vkl :)
Itse saan astioita varmaan muutaman sadan euron edestä.
Uusi digijärkkäri ja salama, sekä ihana kameralaukku.