Vanha mieheni täyttää 40-vuotta juuri ennen joulua. Ei olla hirveän innoissamme
järjestämässä mitään bailuja kellekään. Menee rahaa ja kauhea vaiva kun joulukin painaa päälle. Oltaisko vähän outoja jos ei järjestettäisi mitään juhlia? Onko 40-vuotispäivien järkkäys sosiaalinen pakko? Mitä mieltä? Oletteko juhlineet nelikymppisiä?
Kommentit (5)
Toisaalta voisi pitää nyt glögikutsut, pienesti. Sillä siitä pääsisi tai puurojuhlat.
ajattele ap, saatat ittekkin joskus päätyä yhtä vanhaan ikään
Juhlia ette tietenkään järkkää, jos ei innosta, ei kai kukaan voi olla noin riippuvainen sukulaisten mielipiteistä...
Miltähän ap:n " vanhasta" ukosta mahtaa tuntua elää yhdessä mieleltään noin keskenkasvuisen naisen kanssa. Vai onko ap joku 2-kymppinen, sen ikäisen mielestähän 4-kymppinen on tietty vanha, se on ymmärrettävää, muuten ei.
Mies vaan totesi, että hän viettää vasta 50-kymppiset.
Leimauduttaisiin aika erakoiksi jos ei järjestettäisi juhlia. Paineet on siis kovat sieltä suunnalta.....Kaverit nyt ymmärtää, niille voi järkkää jotain vaikka ensi vuoden puolella, kun joulustressi helpottaa...mutta tuo suku, argh!