Unelmasisustus :) Etuovi kohde 178276
Mitään en tuolle tekisi jos saisin kalustettuna ostaa!
Kommentit (18)
Laitoitko väärän kohdenumeron tai jotain? Ihan hirveä ja tunkkasen näkönen . Jotenkin tosi ahdistava, ja sen näkönen että sinne on joku 100v mummeli kuolla kupsahtanu ja kalman haju ympäröi huoneita.
Ainut mikä näytti pahalta oli se punainen ovi.
Tuli joku kauhuleffa mieleen missä veri valuu ovea pitkin.......
Tuo on mun mielestä vanhuksien sisustus, paljonkos sulla oli ikää...
eli vitsinähän aloituksen laitoin. Mutta eipä löytynyt ketään puolustajaa tuolle tyylille vielä ainakaan.
Se mummosänky oli varsinkin kamala!!! :D
ap
samasta yhtiöstä on kolme asuntoa yhtäaikaa myynnissä ja kaikissa varmaan lukee "harvoin tarjolla". ;) Mikähän lienee taloyhtiön tila, vai ovatko rakentamisesta asti (1911) talossa asuneet juuri kupsahtaneet?
Tavallaan aivan mahtava.. Siis omaan makuuni, kamala mutta jotenkin upeakin. Mikä määrä sitä tietynlaista tavaraa, tunkkainen. Wc:n värit oli aika makeat, siis makeat, imelät.. Mutta jänskä kun kokonaisuus oli kuitenkin niin yhtenäinen joka ikistä kohtaa ja tavaraa myöten.
En lukenut tarkemmin mutta oisko tulossa joku putkiremppa tms. tuon ikäinen talo jo.. ehkä siksi myynnissä nyt vanhoilta ihmisiltä asuntoja, perikunnilta tms...
Tavallaan aivan mahtava.. Siis omaan makuuni, kamala mutta jotenkin upeakin. Mikä määrä sitä tietynlaista tavaraa, tunkkainen. Wc:n värit oli aika makeat, siis makeat, imelät.. Mutta jänskä kun kokonaisuus oli kuitenkin niin yhtenäinen joka ikistä kohtaa ja tavaraa myöten.
Tavallaan tosi hienoa, että omaa linjaa on vedetty joka kohdassa.Omalla tavallaan siis hyvin yhtenäinen sisustus. Tulos vaan muistuttaa jotain kauhukabinettia viktoriaaniselta ajalta. Tuolla vois hyvin kuvata jonkun pukudraamaleffan. ;)
Tuollainen sisustus tarvitsee tilaa ympärilleen; nyt kaikki oli sullottu rimpsuineen ja römpsyineen pieneen tilaan ja kamalalta näytti.
Rappukäytävä oli tosi kaunis.
keittiö,makkari ja wc. itse en noin sisustais,mutta kaunista oli. olohuone oli liian täynnä. joskus noin on eletty =)
Voin tosiaan kuvitella jonkun vanhan, rikkaan tädin sinne asumaan.
Siis tässähän on erittäin tyylipuhdas suoritus. Antiikista kun tykkää, niin tuohan on loistavasti sisustettu. Mutta eri asia sitten kuka tykkää antiikista tuossa määrin..
Jos mulla olisi rahaa, niin ostaisin heti tuon asunnon. Ei kai ne huonekalut kuulu minkään asunnon hintaan...
http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/se…
tässä suora linkki kohteeseen
Tuol pitäis asuu Elisabeth-täti Kreivitär nimisen kissan kans.
Ihan hieno, mutta en ikinä haluaisi asua tuollaisessa. Muutamia noista huonekaluista voisin ottaa muuten neutraalin ja pääosin vaalean/hiekan sävyiseen sisustukseen. Vessa on kamala.