Lue keskustelun säännöt.
Kuinka moni ei pese hampaitaan iltaisin?
30.11.2007 |
Minä en, pesen vasta sitten kun lähden ihmisten ilmoille. Eli en välttämättä edes joka päivä. REikiä ei ole ollut vuosikausiin. Niitä oli kyllä silloin kun pesin hampaat säännöllisesti iltaisin.
Kommentit (5)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En ymmärrä tuota suomalaista tapaa että hampaita ei hoideta. Aivan kuin hampaat ja suu olisivat jotenkin irrallisia muusta kropasta. Käyt kai suihkussa ja huolehdit hygieniastasi muuten?
nimim. ei haisusuulle
Ilta on se, josta joskus tulee luistettua mutta lähinnä väsyneenä tai jossain vaelluksella ollessa. Muuten hammaskalusto tulee pestyä ja aamuista ei ainakaan luisteta.
Ja hampaiden pesu ei kyllä lisää mahdollisuutta saada reikiä. Viitaten tuohon ap kirjoitukseen. Sinulla käynyt tuuria hammasluuston kanssa jotka ei reikiinny helposti.