Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pitkän ja hoikan 3-vuotiaan turvaistuin

27.11.2007 |

Esikoinen olisi uutta penkkiä vaikka, pituus noin 98-100cm ja painoa 15kg eli pitkä ja hoikka poju kyseessä. Millaisia penkkejä muilla pitkillä 3-vuotiailla? Suosituksia otetaan vastaan! :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Britaxin istuin, joka siis alusta ja selkänoja, mutta " irtonaisena" autossa ja kiinnitys auton vöillä. Kaulan kohdalla kunnon niskatuet molemmin puolin. Oli myös edullinen. n 100 e. Meillä poika jo 105cm, tuntunut hyvältä.

Vierailija
2/3 |
27.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on Recaro, menee pitkään ja ollaan tykätty. Poika on 100cm ja 13g.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meilläkin poika on pitkä ja istuimena nyt Britax hi way ja poika tulee olemaan 2v neuvolassa jo lähes saman kuin teillä nyt eli noi 96-97cm. Muutaman päivän tässä olenkin nyt ajatellut että eipä taida poika sinne 4v asti mahtua tuossa selkämenosuuntaan olemaan, eikä varmaan missään muussakaan.



Seuraavaksi istuimeksi olin ajatellut Birtax kidfix istuinta. Eli isofix kiinnitteistä turvavyöistuinta, mutta saa nähdä mihin päädyn kun en missään tapauksessa halua vielä 2v:tä kääntää kasvot menosuuntaan.