Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Heikko dollari - hyvia US webbisivuja?

22.11.2007 |

Hei,



nyt kun dollari on nii heikko, mutta minulla ei ole kuitenkaan mahdollisuutta lahtea shoppailumatkalle USAan (vaikka hasukaa se olisikin!), niin ajattelin vahan etaostella internetin kautta. Teidatteko hyvia US lastenvaatteita myyvia sivuja, tai muitakin?



Kiitti!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
22.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

www.shopbop.com



ja toimittavat siis ulkomaille, tullit tietty tulee päälle...

Vierailija
2/5 |
25.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ulkomaisia luottokortteja eivätkä toimita ulkomaille. Tämä kuitenkin toimii www.gymboree.com Kauniita ja hyvälaatuisia vaatteita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta tullit tulevat päälle ja toimitusmaksut ovat suht kovat. Itse olen näistä muutaman kerran tilannut ja hyvin on toimineet:



http://www.oliebollen.com/

http://www.tuttibella.com/

Vierailija
4/5 |
27.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

hei,



en ole koskaan tilannut jenkeistä, mutta kiinnostaisi kyllä esim. tuo gymboree, jossa näytti olevan oikein ihania vaatteita. postikulut ovat tosiaan hurjat ja sinäänsä hassut, että ovat sitä enemmän mitä enemmän tilaat. minkä suuruisia ne tullimaksut sitten vielä päälle ovat?

Vierailija
5/5 |
27.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

lisätään noin 12% tulli (vaatteissa, vaihtelee tuoteryhmittäin) ja siihen vielä päälle arvonlisävero 22%, eli hintaa tulee kyllä reilusti lisää, varsinkin jos loppusummaa korottavat kovat toimitusmaksut. Itse olen tilannut Jenkeistä vain must have-juttuja, joita ei Euroopasta saa tai että Jenkkimatkaa ei ole ollut tiedossa.