Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Että mua harmittaa tylyt ja kylmät ihmiset! :(

Vierailija
16.11.2007 |

Kyllä on esim. joissakin asiakaspalvelutehtävissä täysin vääränluonteisia ihmisiä, kun ollaan niin tylyjä tavalliselle asiakkaalle, joka vaikkapa jotakin ihan järkevää asiaa tiedustelee. Näihin törmää joskus, vaikka ei omalla käytöksellään mitenkään moista ansaitsisi. Jaloillaan on tietysti hyvä äänestää, mutta joidenkin asioiden hoidossa se ei vaan onnistu. Tuleekohan siitä paljonkin parempi mieli näille tylyttäjille, kun saa vieraan ihmisen mielen turhaan pahoitettua... Vaikka eipä noista kannattais tietenkään välittää.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

en kuitenkaan ole kylmä ihminen vaan yksinkertaisesti stressaantunut. työtä kasataan niskaan ihan helev - sti eikä kaikkea ehdi tehdä muuta kuin juosten. jos sitten kesken pinkaisun asiakas erehtyy kysäisemään jotain asiaa, sähähdän vastauksen ihan vahingossa. syy ei ole kylmyyteni eikä tylyyteni vaan se, että minun kerta kaikkiaan odotetaan olevan kahdessa paikassa yhtä aikaa (kirjaimellisesti!)..



olen AINA pahoillani jälkikäteen eli en ole menettänyt inhimillisyyttäni.. omasta mielestäni olen hyvä asiakaspalvelija, mutta kaikkea en kerta kaikkiaan pysty enkä ehdi tehdä ja se ottaa päähän!

Vierailija
2/3 |
16.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse ymmärrän että jollain on huono päivä!



Olen lukenu myyjäksi ja tiiän ettei omaa pahaa oloa saisi näyttää, asiakasta kohdellaan hyvin ja ollaan ystävällisiä. Palveluntason tarttis olla aina parempi kuin mitä asiakas odottaa..



Mutta hei, camoon: ihmisiä tässä kaikki ollaan! Jos on ollu kiire aamu, pomo ollu kamala, perheessä huolia niin vaikee olla mukava jos asiakas alottaa keskustelun hankalana!

Sitä en ymmärrä jos asiallinen asikas menee jutteleen ja myyjä alkaa räpättään. Mutta jos asiakas on vaikea, on joulukiireitä niin saa tulla sammakoita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä edes tervehdi. Kyselyt aloitetaan huutelemalla ' ' hei sinä siellä' ' , ei kuunnella vastausta tai jakseta odottaa omaa vuoroa kun palveltavana olisi kymmenen muutakin asiakasta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kahdeksan