Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Missä vika kun pesukone ei pese pyykkiä puhtaaksi???

Vierailija
16.11.2007 |

Koneella ikää reilu 1,5 vuotta. nukkasihdin putsaan parin kuukauden välein. Koneen olen myös puhdistanut sitruunhapolla. Silti osaan pyykistä jää tahroja, jotka aiemmin normaalisti puhdistuneet. Valkoisessa pyykissä eron huomaa vielä selvemmin.



Missähän mahtaisi olla vika? pesuainetta annostelen ohjeen mukaan. Ja koskaan en pese täyteen sullottua konetta...

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli aina 40 asteiset 40:pissä ja 60 60:ssä myös. Vaatteet kuluvat ja tahrat jäävät Jos vaatetta ei huolla oikein. Silloin tällöin nopea 60 pesu ei poista tahroja jos normaalisti lämpö on liian alhainen.



Tai koita vaihtaa pesuainetta. Toisiin materiaaleihin jää tahrat kun taas toisista irtoaa. Muoista myös liuottaa tahroja ja pestä mahdollisimman tuoreina.

Vierailija
2/4 |
16.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

pesuaineista saattaa jäädä tahroja. Nykykoneet kun käyttävät vettäkin vähemmän huuhteluun kuin ennen. Vaihda pesuainetta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai mies putsasi, minä kannustin. En siis osaa antaa sen tarkempia ohjeita. Ennen sitä pyykki dunkkasi usein pahalle pesun jälkeen - pahemmalle kuin ennen pesua.

Vierailija
4/4 |
16.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. Serto ja Erisan. Juuri ostin itsekin Sertoa Bio Luvilin tilalle, joka siis sisältää zeoliittia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän yhdeksän