Maksaisitko Lassien käytetystä haalarista 25 e?
No, lasten pph on ruvennut kauppiaaksi ;). Oli puhetta että tyttäreni haalari on jäänyt pieneksi (reimat, ei kuitenkaan reimatecit, hyväkuntoiset). No hoitajalla ois ollu lassien haalarit(ei ihan niin hyväkuntoiset) ja ois vaihtanut ne niihin. En oikeen innostunu. Mut sit hän myöntyi että voi myös myydä ne, 25 e:lla. Uutena maksavat kuulemma 60 e..onko näin? Ajattelin vain että miten sanon nätisti etten osta niitä..ainakaan 25e:lla. Vitosen voisin maksaa :).
Kommentit (8)
Sano vaikka, että haluat reimatecin, ettei katu-uskottavuus kärsi. :)
Soprateciä ym. saa hyvinkin kolmellakympillä. Mutta joka tapauksessa kiskurihinta vanhoista haalareista.
Ne missä on se kumiosa maksaa uutena 55e. Tietty alennusmyynneissä varmaan 40e.
En maksais kun max 10e jos olis tosi hyväkuntoinen.
Pitää mua varmaan moukkana kun sanon etten osta niin kalliilla :). Sanoin hoitajalle (kun kysyi että mitähän ne uutena maksaa) että oon nähny lassie -merkkiä myytävän 30 e:lla. Heti alko puolustelemaan että kyllä ne nyt ainaki 40 maksaa (ja sit se hinta oliki jo 60 e:ssa).
Tuli vain mieleen että taitaa kuiteski olla aika merkkitietoinen täti (n.50v) ja yrittää rikastua kaupanteolla/vaihtokaupoilla :) . Nää lassiet on joku edellisen hoitolapsen äiti jättänyt.
Mutta ei, muuten on oikeen mukava ja asiallinen hoitotäti.:)
ap
js tarjoaisit vähemmän? Vitosesta kyllä varmaan loukkaantuu. Cittarissa oli tänään muuten Supratechit 59 euroa, joskus ennen niitä sai 39 eurolla tarjouksessa.
paikalliselta lasten kirpputorilta. 10¿ on maksimi mitä periaatteestakaan maksaisin käytetystä, oli se sit vaikka miten luxus-merkkinen ja uutena kallis!!!!!!!!
Se oli ihan " karvalakkimalli" , ei mitkään tecit. Jos olisi lassietec tai supratec tms. niin olisin valmis maksamaan käytetyistä 15¿, jos olisivat hyvässä kunnossa. Noista tavallisista ehkä 7-10¿.
tavalliset Lassiet paljon vähemmän. En kyllä maksaisi kummastakaan käytetystä 25 euroa. Olen vastaavia hyväkuntoisia myynyt huutonetissä ja kirpparilla 15-20¿ hintaan. Parillakympillä pitää olla jo uudenveroinen.