Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pääseekö 1-vuotias ilman lippua Fröbelin Palikoiden konserttiin?

Vierailija
04.11.2007 |

Mies töissä, lastenhoitaja teki oharit ja konsertti tänään. 5-vuotias on odottanut konserttia siitä lähtien kun liput tuli myyntiin ja nyt niitä lippuja on vain kaksi, kun 1-vuotiaan piti jäädä kotiin.



Mahtaakohan tuo juuri vuoden täyttänyt päästä ilman lippua sisään? Keikka on loppuunmyyty, joten ei voi ostaakaan pienemmälle lippua.



Tietäiskö kukaan?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli alle 1-vuotiaat pääsee ilmaiseksi.



Ostettiin liput ovelta, ja sylissäni oli jo vuoden täyttänyt, jonka sitten kyllä päästivät ilmaiseksi, kun sanoin, että just on vuoden täyttänyt. No olihan se jo 1 v 4 kk, mutta mua alkoi huimaamaan se konsertissa käynnin hinta, joten ajattelin, että jos meidän perhe kustantaa niitä soittajia kolmella lipulla, niin eiköhän se riitä. En sitten tiedä ketä ne lipunmyyjät oli, eli onko ne samat aina, vai oliko paikallisia, eli vaihteleeko paljon kuinka tiukkoja ne on. Mutta vaikea kuvitella, että ne alkais siinä lipuntarkastuksessa tiukkaamaan, jos sulla on selkeesti about 1-vuotiaan näköinen lapsi mukana. Ja kuitenkin ne kaksi lippua ootte maksaneet, joten tulojahan nekin niille on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kaksi