Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jo nyt on h**to !!

Vierailija
04.11.2007 |

Joka kerta, siis aivan joka kerta kun käy baarissa tapahtuu se sama juttu. Vaikka baari olisi kuinka täynnä, niin ainoa alue jossa EI OLE ketään on mun luona. Sellainen metrin - parin säde, johon kukaan ei tule. Jos itse menee jonkun kanssa juttelemaan, niin lähtee karkuun. Eikä aivan varmasti kukaan erehdy tulemaan juttelemaan.

Ulkonäkö pitäisi olla ok, asuste ok, hygienia varmasti ok, käyttäydyn hyvin ja luonnostaankin kohtelias. Mutta miksi hel****ssä mun kanssa kukaan nainen ei halua jutella ?!?!?!

Muusta ei tarvitse edes haaveilla, kun ei edes puheväleihin pääse...



-Tuomittu elämään yksin-

Kommentit (18)

Vierailija
1/18 |
04.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


käytätkö kenties partavettä nimeltä " epätoivo" se nimittäin tuoksuu pitkälle. Tai sitten olet liian hyökkäävä tai muuta. Et ole tuomittu olemaan yksin, minäkään en usko siihen vaikka olen ollut yksin 7v. Ja olen alle 30v!

Vierailija
2/18 |
04.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

yritän miehenä hahmottaa ongelmaa kirjoittamasi perusteella. Totuus voi piillä sellaisessa asiassa että kaikista meistä on varmaan joskus tuntunut että silloin kun on jo joku niin tuntuu että eukkoa pörrää ympärillä haitaksi asti ja silloin kun olisi pakko saada niin ei millään.

Vika on todennäköisesti siis siinä että sulla on ns. pillunkiilto silmissä siellä baarissa. Naiset vähän kavahtaa sellaista.



Yksin kapakassa harhaileva mies antaa itsestään vähän puutteessa olevan vaikutelman. Kokeile sellaista että menet baariin hyvän kaverisi kanssa, keskityt ihan juttelemaan sen kanssa baaritiskillä etkä kyylää koko ajan ohikulkevien naisten tissejä. Näin annat vaikutelman että et ole siellä pelkästään pillujahdissa. Pian joku nainen seuraa käytöstäsi ja jutteluasi sen kaverin kanssa ja olemuksesi herättää kiinnostusta. Tämän huomattuasi " kiinnostut" tästä naisesta ja keskityt juttelusi lomassa enemmän häneen-->alkaa silmäpeli-->käytte tanssimassa jne.

Etkä häslää siinä prosessin aikana muihin suuntiin. Naiset tykkää siitä että olet kiinnostunut vain siitä yhdestä kerrallaan.

M

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/18 |
04.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sillä silloin kun olen käynyt ulkona kavereiden kanssa niin naisia on kyllä tullut aivan juttelemaankin, mutta yksin kun menee niin myös yksin lähtee. Olen kyllä yksin lähtenyt olin sitten kavereiden kanssa tai en. Kohta tulee kuusi vuotta edellisestä kerrasta...

En oikeastaan ole havainnut suurempaa eroa seurasinpa sitten ihmisten tekemisiä baarissa, luin lehteä tai tuijotin vain lasiin.

Kuten nro 2 kirjoitti, minulla taitaa olla partavetenä " Epätoivo" , vaikka kraanavettä käytänkin.

Vaan nykyisin on oikeastaan mahdotonta lähteä enää kavereiden kanssa ulos, sillä kaikki ovat joko muuttaneet muualle tai sitten perheellistyneet. Eli ainoa poikamies olen tuosta hiukan kieroon kasvaneiden joukosta..

Vierailija
4/18 |
05.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä vastailee kohtalotoverisi.

Kaveriporukassakin oli ihan pirusti vapaita naisia, mutta olin kaikille vaan se " ihan hyvä kaveri" .

Olen kuulemma hyvän näköinen, ihana ja söpö ja blaa blaa vaikka mitä.



Nykyään seurustelen netistä löytämäni naisen kanssa ja ihan kivaa on mutta olisihan se aikoinaan ollut kivaa kokeilla muitakin naisia.

Vierailija
5/18 |
05.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osa meistä miehistä on valitettavasti naisten silmissä vain sellaisia nallekarhuja ja pehmoleluja. Olen monesti pannut tuon merkille että ne puhuu monestakin miehestä että se on ihan ok, komea ja hauska " mutta en vois koskaan kuvitella olevani" jne.. Olen tullut siihen tulokseen että miehen pitää olla pikkuisen vaarallinen tai ainakin vähän renttu. Pitää olla joko todella " jännittävä" kova jätkä tai sitten hyysättävä rappio renttu niin näillä herää joku äidin vaisto. Se on selvää että tiettyjen miesten ei tarvi kuin seistä paikallaan ja juoda kaljaa, loppuillasta voi sitten valkata jonkun ympärillä pörräävistä mimmeistä. Toiset saa laittaa kaiken peliin eikä silti tee muuta vaikutusta naisiin kuin ehkä herättää sääliä. Näin hieman kärjistetysti.

Vierailija
6/18 |
07.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen juuri tuollainen; en tee pahaa kärpäsellekään, olen kohtelias ja ties vaikka mitä, mutta naista mulla ei ole - eikä taida tullakaan. Minusta kun ei tekemälläkään saa " vaarallista" . Kyllähän minulla kavereina on naisia vaikka kuinka, mutta eipä ole sylissä ketään näkynyt.

Mutta paljon on minullakin mieskavereita, jotka ovat samanlaisia nalleja - eikä heilläkään ole yhtään naisystävää.

On se vaan kumma että ei tällainen sisäsiisti, tunnollinen ja muidenkin mielestä ihan hyvän näköinen vapaa nuori mies kelpaa kenellekään.

Olkoon sitten kelpaamatta...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/18 |
07.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kohteliaasti tyyliin " vie sinä minä vikisen" . Nainen haluaa MIEHEN, joka tietää mitä naisesta tahtoo ja ottaa sen hellästi mutta varmasti. Ei kannata olla liian turvallinen ja itsestäänselvyys, se ei jaksa ketään inspiroida. Kannatais myös ehkä kokeilla jotain sähäkkää hius tai vaatetyylin muutosta, jolla sais aikaan vähän " roisto" - lookkia tms.

Vierailija
8/18 |
07.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

todellakin rentut ja paskiaiset ei kiinnosta.



mutta mies jossa on särmää, joka " ottaa" naisen ja on jollain lailla napakka vetoaa. itseluottamukseen kai korreloit. mies joka uskaltaa olla jotain mieltä ja seisoo sen takana. toisaalta taas ottaa naisen huomioon.



sellanen mielistelvä tyyli ja mielipiteiden muokkaaminen naisen mielipiteitä vastaavaksi ei iske. antaa epätoivoisen kuvan.



N30

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/18 |
08.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

No itse en esimerkiksi ole renttu tms, mutta silti ei naista ole. Mielipiteitäkin taatusti löytyy ja särmääkin tarvittaessa - mutta silti naista ei ole. Tiedän nykyisin aivan tasan tarkkaan että mitä haluan ja myös sen että mitä EN halua - eikä silti naista ole.

Mutta kaipa tuo työ ja jos vielä lisäisi harrastuksia niin kompensoisi tätä tilannetta. Tekee vaikka itsensä niin kiireiseksi että ei ole aikaa miettiä tällaisia kuin vasta sitten eläkkeellä olleessaan.

Vierailija
10/18 |
08.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omalta kohdaltani voin nimittäin jakaa tunteen, että yleensä baarissa saan olla ihan vapaasti eli yksin. Mut jos joku nainen on tutustunut minuun ensin esimerkiksi töissä tai muissa ympyröissä, niin yllättäen baarissa sopivassa humalatilassa tämä nainen tuleekin luokseni ja kehuu minut maasta taivaaseen ja haluaisikin suhteeseen, jos vain olisin vapaa..tai siitä huolimatta.



Tähän pätee varmasti se teoria, että kun naiset tutustuu miehiin ja mies on varattu, niin silloin naiset näkevät miehessä enemmän potentiaalia, ei oo mikään sitoutumiskammoinen. Mut jos baarissa tuntemattomana seikkailee, niin tosiaan joko miehen silmistä näkyy se pillunkiilto tai sitten yksinkertaisesti naiset hakevat seikkailuja, ei puolisoa!:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/18 |
08.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kumpikin oli ihan sillä silmällä liikenteessä. Ite liikuin tyttöporukalla/ystävättären kanssa ja ex-mies poikaporukalla mutta nykyiseni bongasin ihan tanssilattialta yksin joraamasta. Iskin siis itse hänet, silmäpelillä houkuttelin lähemmäs tanssimaan ja sitten aloin jutella. Nyt ollaan oltu onnellisesti yhdessä yli 11v.



Sinä iltana oli tarkoitus vain pitää tyttöjen kanssa hauskaa, ei etsiä kiinnostavia miehiä, mutta toisin kävikin. Samoin oli mieheni kuulemma aiemmin samana iltana tuumannut...;)



Hänessä kiinnitin huomiota iloiseen ja rentoon olemukseen, hän nautti todella musiikista ja tanssimisesta tanssilattialla. Ja vastasi flirttiini... Ja myös juttu alkoi luistamaan kivasti heti hänen kanssaan, kun siirryimme sivummalle juttelemaan. Loppuillasta annoin hänelle numeroni ja treffeille mentiin seuraavalla viikolla.



Eli ehkäpä näin:



Nauti omasta olostasi siellä baarissa ja pidä hauskaa, eiköhän se saa naiset kiinnostumaan. Näin näyttää siltä, että vain nautit baarissa olosta etkä ole vain epätoivoinen naistenmetsästäjä. Ja kaveriseurassa voi olla helpompi aidosti pitää hauskaa, jos ei siis kauheasti innostu yksin tanssilattialla joraamisesta...



Kerro sitten täällä kävikö parempi flaksi vai pitääkö keksiä jotain muita aseita taistoon!;)

Vierailija
12/18 |
09.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joillekin ei vain ole parisuhdetta tai ylipäätään mitään suhdetta suotu.

No, enää 10 vuotta ja sitten kukaan ei oikeasti ole enää edes kiinnostunut. Että näin..



-ap-

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/18 |
09.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niinkuin varmasti miehetkin. Sitä en sitten tiedä, kuinka siitä eroon voi päästä. Itse kun tunnun syntyneeni jo sellaiseksi itsestään nauttivaksi ja arvostavaksi, ja tälläinen luonne taas vetää ihmisiä puoleensa.



n26

Vierailija
14/18 |
09.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sitten pääse eroon. Kai se on vain hautauduttava töiden ääreen tiiviimmin. Jos muuttaisi vaikka asumaan työpaikalle...



Vaan eipä minua baarissa muut häiritse olinpa sitten lukemassa vain päivän lehteä tai todella hakemassa jotakuta. Aivan sama miten päin on, tulos on joka kerta samanlainen.

Kummallista että järjestötoimintaan ja kaikkeen muuhunkin vastuulliseen kyllä kutsuja tulee jatkuvasti, ja töitä olisi vaikka kuinka - mutta yksityispuolella on ääärettömän hiljaista.



-ap-

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/18 |
09.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Melkein haluaisin nähdä susta kuvan, ja kuulla sun elämäntarinasi. Ja AUTTAA :)!



n26

Vierailija
16/18 |
09.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työni puolesta sellainen ei ole oikein hyvä asia.

Mutta jos nyt aivan välttämättä haluat jotain asialle tehdä niin laitan tähän erään roskapostiosoitteeni (ei siis todellakaan ole mun sposti osoitteeni, jota käyttäisin). Tyhjennän postit aika-ajoin, mutta jos nyt poikkeuksellisesti myös lukisi niitä.

osoite: thetaabraxis at yahoo piste com



vastaan postiin sitten laittamalla mun profiilin joka on netissä luettavissa.



-ap-

Vierailija
17/18 |
09.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äläpäs nyt!! Kun vähiten etsii niin varmasti löytää.. Kannattaa harrastaa ja nauttia ihmisten ilmoilla olosta, eikä keskittyä koko ajan naisten metsästykseen. Kyllä sen huomaa, kun mies etsii EPÄTOIVOISESTI naista.

Muutenkaan ei kannata niin kauheasti yrittää. Meinaan, että jos löydät jonkun kuukausien pokausten jälkeen niin varmaankin yrität liikaa ja nainen ei semmoista halua.

Nauti siitä, kun saat olla vielä vapaa(helppoa!). Nauti elämästä, äläkä surkuttele. Etsi itsellesi jotain mistä nautit- siis muuta kun nainen. Semmoisia miehiä naiset haluavat!

T. Nainen

Vierailija
18/18 |
09.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

lopputulos kuitenkin sama. No, onneksi on nuo harrastukset ja työ, joten tekemistä kyllä riittää. Ja jos tuntuu vielä siltä, että tuntee olonsa yksinäiseksi niin pitänee varmaan ottaa lisää harrastuksia..



-ap-

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän kuusi