Miten mieheltä paha tapa pois? Kuivaamisesta...
Niin että ei juuri kuivaile itseään pyyhkeeseen vaan hyökkää märkänä sänkyyn ja pyörii lakanoissa kuivaksi. Pyyhettä mun mäkätyksen jälkeen käyttää, mutta vain muodon vuoksi. Menee takaisin kylppäriin kuivailemaan jos ehdon väliin kiekaisemaan, mutta usein en ehdi/huomaa.
Kasvatusta on ollut nyt 6 vuotta. Myöskään dödö ei aina eksy kainaloon ilman muistutusta ja jos eksyy, se menee kuivaamattomaan kainaloon, jolloin ei toimi => hajua. Dödöasia on kuitenkin paremmalla tolalla kuin kuivaaminen.
Mitä mieltä olette, annanko jo olla ja tihennän vain lakananvaihtoväliä.
Kommentit (7)
Ai hitto, kun kuvittelen jos oma mieheni piehtaroisi itsensä kuivaksi sängyssämme...=DDD
En kyl osaa valitettavasti auttaa..
Sen sijaan karvoja (tummia) on kylppärissä kaikkialla ja erityisesti pytynkannen välikössä. Olen pyytänyt miestä päivittäin putsaamaan välin, mutta ei tee sitäkään. Monesti yhteispesulla näytän karvatäytteisen raon. Mutta rakas ja hyvä mies se muuten on ja yrittää kovasti. Ja on komea ja pitkä.
ap
Mä olen jo monta vuotta kiusoitellut sitä niistä pytynvälikarvoista, että se varmaan kusella ollessaan nyhtää rintakarvojaan ja ripottelee niitä sinne väliin. Ne nimittäin on rinta/selkäkarvoja eikä munakarvoja, jotka ovat ihan erilaisia.
ap
On aina hauska olla rantalomalla etelässä, kun miehellä on tapana bongailla, josko jostain löytyisi yhtä karvaisia tapauksia kuin itse on ja löytyyhän niitä sieltä. Usein ovat kyllä vanhempia miehiä, ja taas kiusoittelen, että yhtä vanhana miehelläkin on yhtä paljon karvaa. Luulen, ettei mieheni ole missään vaiheessa tajunnut, kuinka karvainen selkä hänellä oikeasti on.
ap
Ei tarvitse nähdä niin paljon vaivaa kuivaamiseen. Kylpytakki päälle ja pyöriköön siinä niin kauan kunnes on kuiva.