Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuukautiset muuttuneet yhtäkkiä runsaiksi. Mistä voisi johtua?

Vierailija
27.10.2007 |

Käytössä Nuvaring, jota käytän aina kaksi peräkkäin eli vuoto tulee n 7 vkon välein. Ennen ei ole ollut ongelmia vuodon määrän suhteen, mutta nyt meneillään olevat menkat ovat todella runsaat. Käytän kuukuppia ja olen eilisillan jälkeen tyhjentänyt jo kaksi aivan täynnä olevaa kuppia ja sen lisäksi on jonkin verran tullut ohivuotoakin.

Mikä ihme mulle nyt on tullut?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos tuo on mielestäsi runsasta vuotoa... Runsaassa vuodossa yleensä kuppi täyttyy jo 1-2 tunnin kuluessa ja sekin on siis " normaalia" . Katsele rauhassa jos ei muita oireita, aina välillä jotain hormoonihäikkiä voi ilmetä terveelläkin. Menisin lääkäriin, jos runsaampi vuoto alkaa toistumaan useinkin.

Vierailija
2/3 |
27.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

En nyt mitenkään erityisen huolestunut ole, vähän mietityttää kuitenkin. Ehkä seurailen tilannetta ja menen sitten tarvittaessa lääkäriin.





ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vuotoon kaiketi voi olla muitakin syitä kuin Nuvaring.





Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kahdeksan