onko elloksen huonekalut edes siedettävää tasoa??
meinasin tilata lastenhuoneeseen lipaston ja kulmakaapin ellokselta, ovat maalattua massiivimäntyä. Onko kellään kokemusta elloksen huonekalujen laadusta, kannattaako tilata? aika vaikea sitten palauttaa niin isoja lähetyksiä, jos eivät vastaa odotuksia.
Kommentit (5)
aika monta kaapistoa aikoinaan sellaista lakattua mäntyä olevaa vähän maalaishenkistä sarjaa, ainakin kaksi niistä edelleen käytössä ja ihan siistit ja nätit (vaikkakaan en itse haluaisi ko. tyyliä)) ovat. Siis ainakin 6-8 vuotta kestäneet lapsiperheessä, eivät voi olla ihan huonoja.
Ikeasta saa parempaa laatua pienemmällä hinnalla, kasata joutuu kuitenkin itse.
nyt ei vaan ole varaa ostaa kalliita mööpeleitä talon rakentamisen takia ja nuo näytti ihan kivalta ainakin kuvassa. Massiivipuu on kuitenkin mielestäni parempaa kuin kökkökalustelevy. Tuo kolhiintuminen ei ole meikäläistä haittaa. Voisin ostaa kalusteita käytettynäkin ja fiksata niitä itse, jos vaan puisia saisi edullisesti. Mistä niitä osaisi edes käydä kysylemässä Kuopion korkeudella??
Ite oon tykännyt tosi paljon! Moni on sanonut, että onpas nätti, mistä oot hommannu. Joku on luullut, että olisi entisöity.
Mulla ainakin ollut ihan hyviä kokemuksia, tilaisin kyllä uudestaankin, ei oikeestaan hassumman näkösiä niitten uusvanhat huonekalut, sellaisista tykkään.
Itsellä 10 vuotta vanhat tuolit vielä kuin uudet =)