Ärsyttää lihavien nyrpistely terveysruokia kohtaan.
Väittävät niin olevansa kaikkiruokaisia, mutta silti tavallisen puuron näkeminenkin saattaa aiheuttaa tosi lapsellisennäköisen yökkimisreaktion. :/
Kommentit (9)
Toinen juttu sitten toki on se, mitä he enimmäkseen syövät.
Enemmänkin minusta on hurjaa nähdä jonkun terveysneurootikon suhtautumista ruokaan. Tunnen yhden ihmisen, jolla on selkeästi ortoreksia eli terveellisesti syömisen neuroosi. Oikeasti käy sääliksi katsoa sitä, miten kaikenvoittavaksi tuollainenkin voi ääripäässään mennä. Mitään ei voi laittaa suuhun selvittämättä juuria myöden ruuan koostumusta ja alkuperää ja päivittäin kuluu tuntikausia ruokavalion pähkimiseen ja mahdollisten " oireiden" etsimiseen.
Eli ääripäät ovat kai aina ongelmallisia.
Xandris:
Toinen juttu sitten toki on se, mitä he enimmäkseen syövät.Enemmänkin minusta on hurjaa nähdä jonkun terveysneurootikon suhtautumista ruokaan. Tunnen yhden ihmisen, jolla on selkeästi ortoreksia eli terveellisesti syömisen neuroosi. Oikeasti käy sääliksi katsoa sitä, miten kaikenvoittavaksi tuollainenkin voi ääripäässään mennä. Mitään ei voi laittaa suuhun selvittämättä juuria myöden ruuan koostumusta ja alkuperää ja päivittäin kuluu tuntikausia ruokavalion pähkimiseen ja mahdollisten " oireiden" etsimiseen.
Eli ääripäät ovat kai aina ongelmallisia.
juuri syökin kevytruokia, mm. kaupan kevyt jugurtteja, juustoja yms.
lihonutkin kun ne syö siitä kevyteväitä tuplamäärät! :)
Vierailija:
lihonutkin kun ne syö siitä kevyteväitä tuplamäärät! :)
ja niitä kevytjuustojakin laitetaan useampi siivu kun se on niiiiiiiin kevyttä ja laihduttavaa....
Toisilla ihmisillä ei vain ole minkäänlaisia käytöstapoja ja ajattelu on kuin moukalla. Ihmisistä ei puhuta pahaa ulkomuodon perusteella, se on todella ihmeellistä käytöstä aikuiselta ihmiseltä.
Häpeäisitte.
Puuro ei pitänyt kuin nälkää yllä. Ainoa syötävä osuus siinä olikin se voisilmä.
t. normaalipainoinen karppi
Juu, tääkin läski syö puuroa eikä nyrpistä terveelliselle ruoalle.