Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

" normikiero" , " myöhäinen plussa" , miten odotus mennyt?

30.09.2007 |

Hei! Onko kenelläkään kokemuksia tämän tyyppisestä tilanteesta: kiertoni on aika säännöllinen, aika lailla 28 päivää. Nyt kuukautiset ovat kaksi päivää myöhässä ja raskausoireita on ollut mielestäni aika selvästi. En ole kuitenkaan saanut herkimpään raskaustestiin toista viivaa. Mistä voi olla kyse? Itselleni tulee mieleen lähinnä kaksi vaihtoehtoa: myöhäinen ovulaatio tai jotain häikkää, minkä vuoksi raskaushormoni ei nouse. Miten teillä muilla on mennyt, jotka olette saaneet " myöhäisen plussan" . Onko sen syy selvinnyt jatkotutkimuksissa? Voiko raskaus mennä hyvin " myöhäisestä plussasta" huolimatta tai siitä huolimatta, että hormonitaso nousisi hitaasti alussa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla myös erittäin säännöllinen 28 pv kierto ja testasin vain hyvin haalean plussan, kun kuukautiset 2 pv myöhässä. Oireita oli kyllä runsaasti jo tuossa vaiheessa. Pari päivää myöhemmin testasin selkeän plussan ja nyt on rv 17 menossa ja vaavi potkii kovasti.



Testaa vaan parin päivän kuluttua uudelleen.



Vierailija
2/2 |
02.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä mistä sitten johtui, mutta vasta kun kuukautiset oli 2 vkoa myöhässä sain testiin plussan. Itse raskaus oli helppo kuin mikä, ja tuossa tuo 4v tyttö nyt hyörii :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla