Lue keskustelun säännöt.
sydänäänet
26.09.2007 |
Millä viikoilla teillä on kuulunut sydänäänet? Itsellä nyt rv 13 ja eivät saaneet neuvolassa sydänääniä. Ultrassa viikko sitten oli kaikki hyvin, mutta nyt vähän huolettaa. Ensi viikolla yrittävät uudestaa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
meillä kuulu jo viikolla 9+2 mut terveydenhoitaja sano et jos ne ei kuulu niin ei kannata pelästyä kun se riippuu siitä mis istukka, kohtu ja vauva majailee.
Mulla kohtu edessä ja istukka takana niin siks kuulu jo noin aikasin.
Ja jos ultrassa ollut kaikki hyvin niin ei kannata varmaan hirveesti huolestua, ultrassahan kummiskin näkyy sydämenlyönnit ja vauva on tossa vaiheessa vielä niin pieni et pääse hyvinki laitetta pakoon, meillä ainakin koitettiin mennä aina karkuun ja kun pääsi kohdalle niin sit tuli monoo (ite niitä en viä tuntenu mut laitteen kautta kuuli et tossut viuhu kovasti). Nyt ei kaveri pääse enään pakoon kun on jo kovin ahdasta.
En tidä oliko tästä mitään apua mutta niin ne ainakin mulle sano et jos ei heti kuulu niin ei kannata viä huolestua
möhö+ pikku-pirpana 32+6