chevrolet trans sport, miten vaunut mahtuu
peräkonttiin, jos kaikki penkit käytössä? oisko täällä ketään kenellä ois tuo auto? ja muutenkin ois kiva lukea kokemuksia siitä. meillä auton vaihto pikapuoliin edessä ja kokemuksia väh. 7h tila-autoista kaivataan :-)
kiitos vastaajille jo etukäteen!
Kommentit (2)
mukava kuulla, että olette olleet tyytyväisiä :-)
mies lähti just katsastamaan yhtä ehdokasta. automyyntinettisivuilla ainakin kehutaan tuota autoa tila-autojen kunkuksi... että on tilava sisältä. jos 5 hengen tila-autoa on etsimässä, niin minä suosittelen citroen berlingoa. harmittaa kun pitää myydä pois. sekin on uskomattoman väljä sisältä, vaikkei ulkoa päin siltä ehkä näytä. reilusti jalkatilaa myös takapenkkiläisille ja matkustaa mukavasti, vaikka olisi kaksi turvaistuinta ja vauvamahainen äiti kaikki takapenkillä rivissä :-)
ja sitten tavaratila on uskomaton: tavalliset vauvan vaunut mahtuvat kyytiin ihan suoraan nostamalla, mitään ei tarvitse irroittaa eikä rattaita tarvitse taittaa matalaksi. (paitsi silloin, jos haluaa ottaa mukaan vielä pari lastenpyörää ja matkasängyn lisäksi. hyvin mahtuu nekin yhtäaikaa...)
Meillä ko. auto ja ainakin kaksostenrattaat mahtuvat ihan hyvin. Meillä aínakin ollut mieluinen auto, vaikka nyt sais olla 2 istumapaikkaa enemmän. Mielestäni tilavampi kuin moni muu tila-auto.