Minkä laskisitte kp 1:ksi, jos seuraava tilanne:
Viime kierrossa sain ovistestiin vahvat viivat kp 13 ja odottelin menkkojen alkavan sitten 14-16 pvää myöhemmin, kuten aina on käynyt kun olen ovulaation huomannut. No oli 10 dpo kun paperiin tuli pyyhkiessä verta, mutta sitten monta päivää pyyhkiessä aina vaan vähän väriä paperissa, kunnes 16 dpo vuoto alkoi runsaana.
Eli mikä oli kp 1 tähän kiertoon??
Tätä mietin sen takia että tänään on kierron joko kp 37 tai kp 31 tai jotain siltä väliltä..?! (raskaustestissä ei viivaa, vaikka mun silmäni niissä aina yrittääkin viivan nähdä:-P)
Ensimmäisemme sai alkunsa hormoniavusteisesti ja nyt 3. tehdään luultavasti loppujen lopuksi taas pillerien avulla, huaah. (toinen siis luomulapsi joka sai alkunsa imetyksen aikana!) Kuitenkin gyne suositteli ekat 6 kiertoa kokeilemaan luomuna ja tarkkailemaan tilannetta. No ekat 2 menikin ihan loistavasti; kierron pituus 28 ja 29 ja ovikset bongasin kummassakin. tämä kolmas nyt sitten heitti ihan sekaisin koko homman... :-(
Lounis kp 31---37/28-?
Olen lukenut että kp 1 olisi se päivä jolloin tulee runsaasti verta (ja itsekin näin laskenut). Eli on varmaan sitten tuo dpo 16.