Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voisitko viedä lapsesi mies-perhepäivähoitajalle? (et tuntisi etukäteen)

13.09.2007 |

Jos vaikka kunnalta saisit lapsellesi hoitopaikan mies-perhepäivähoitajalle kun hoitopaikkaa hakisit?



Jos et niin perustelepa miksi et, ennakkoluuloja? pelkäät riskejä, jos niin millaisia?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä-vastausta ei vissiin pitänyt perustella, mutta perustelen kuitenkin. Todennäköisesti tekee hommaa tosissaan, tietää ennakkoluulot, jotka voitettava ja muutenkin aika näytön paikka suurennuslasin alla. Moni nainen taas ryhtyy alalle, jotta saa olla omiensa kanssa kotona, ei välttämättä todellista kiinnostusta hommaan.

Vierailija
2/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta minun lapseni ei tule koskaan menemään perhepäivähoitoon kiusattavaksi. Minun lapseni menevät turvalliseen ja ammattitaitoiseen hoitoon päiväkotiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskon, että jos löytyy mies pph:ta, niin he ovat enemmänkin kutsumusammatissa. Joten ottavat asiat tosissaan, ja näin ollen luottaisin täysin hänen taitoihin.

Vierailija
4/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

minusta se on jotenkin vääristynyttä että vaan naiset hoitaa lapsia tässäkin kulttuurissa ja jotkut on sitä mieltä että niin sen pitää olla.



Pedofiilipelko on aiheellista mutta se on mennyt monessa mielessä liian pitkälle. Suurin osa mieheistä on ihan tavallaisia normaaleja miehiä.

Vierailija
5/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

saisivat todella turvallista ja virikkeellistä hoitoa. Itse siis olen pph ja mieheni on paljon kotona. Ottaa lapsia mukaan " miesten" hommiin ja leikkii aidosti heidän kanssaan. Osaa olla oikeudenmukaisesti tiukka ja reilu. Naiset nipottaa " turhasta" , toisin kuin miehet.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi viisi