Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen nainen ja kun luen tätä palstaa

Vierailija
10.09.2007 |

tekisi mieleni itkeä. Minä olen siis bi ja naimisissa. Mieheni ei tiedä, että minulla on koko avioliittoni ajan ollut suhde parahaan ystävättäreni kanssa. Syitä on monia, oikeutusta ei. Mutta kuitenkin; miksi te naiset hysteeraatte miestenne pornon katselulla? Mikä on se OIKEA syy? Olisiko kenties heikko itsetunto? Minun mieheni on iki-ihana hissukka. Hän suorastaan pelkää seksuaalisuuttani ja olisin oikeasti onnellinen, jos hän EDES KERRAN katselisi vaikka pornoa kanssani. Mutta ei...

Hän ei uskalla edes katsoa, jos saunassa ajelen itseäni posliiniksi ja menee rivoista puheistani suorastaan katatoniseksi. Kun elää tällaista avioliittoa, niin tosiaan mielellään ottaisi sen ihana sikamaisen suomalaisen sovinisti-miehen. Niin, että mitä jos naiset lopettaisitte sen narinan ja nauttisitte miehenne " antimista" .

Ai niin, ja menkää lenkille.

Terveisin kolmen lapsen äiti 29v

Kommentit (13)

Vierailija
1/13 |
11.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikki faktat tuolla tavalla kerralla pöytään,lopetat tämän palstan. Tiivistettynä siinähän oli kaikki oleellinen sanottu,loistavaa. Tsemppiä, toivottavasti miehesi tajuaa joskus arvosi. M38

Vierailija
2/13 |
11.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä ymmärrä, miten sinä et tajua hänen arvoaan. Mikä oli sekavahkon viestisi perimmäinen tarkoitus?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/13 |
11.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin ei ne miehet aina niin halukkaita ole.

Mun mies ei nuole mua koska maistun mädäntyneelle silakalle

Ja muutenkin seksi on sitä peiton alla muutama pitko ja lopetus

Mutta muuten mies ihana

Tekee kotitöitä ja siivoaa

Ja on tunnollinen duunari

Joten ei seksi maailmaa kaada



neiti-70

Vierailija
4/13 |
11.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:

Joten ei seksi maailmaa kaada

neiti-70

Vierailija
5/13 |
11.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hoitaa paljon lapsia, osallistuu kotitöihin, pitää itsestään ja kunnostaan huolta, ei ryyppää, ei polta jne. MUTTA hän ei ole kovin seksuaalinen ihminen. Minä taas olen. Haluaisin seksiä 3-5 kertaa viikossa. Haluaisin puhua seksistä ja kuulla mitä mieheni haluaa jne. Mieheni haluaa 1-4 kertaa kuukaudessa seksiä. Nolostuu jos esim. kysyn mitä hän haluaisi sängyssä. Tylsää! Minusta seksi on tosi tärkeää ja ahdistun seksin ja läheisyyden puutteesta niin, että olen harkinnut miehen vaihtoa.

N30

Vierailija
6/13 |
12.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen mies siis

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/13 |
12.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen erittäin tyytyväinen näinkin, laatu on erinomaista. Olen miestäni paljon seksuaalisempi, vonkaan päivittäin eri tavoilla, mikä on varmaan välillä rasittavaa:)

Vierailija
8/13 |
12.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olipa hurjat kaksi vastausta tässä ketjussa!



4:n mies

" Niin ei ne miehet aina niin halukkaita ole.

Mun mies ei nuole mua koska maistun mädäntyneelle silakalle

Ja muutenkin seksi on sitä peiton alla muutama pitko ja lopetus

Mutta muuten mies ihana

Tekee kotitöitä ja siivoaa

Ja on tunnollinen duunari

Joten ei seksi maailmaa kaada



neiti-70"



ja 6:n mies:

" Mulla on myös hyvä mies. Hoitaa paljon lapsia, osallistuu kotitöihin, pitää itsestään ja kunnostaan huolta, ei ryyppää, ei polta jne. MUTTA hän ei ole kovin seksuaalinen ihminen. Minä taas olen. Haluaisin seksiä 3-5 kertaa viikossa. Haluaisin puhua seksistä ja kuulla mitä mieheni haluaa jne. Mieheni haluaa 1-4 kertaa kuukaudessa seksiä. Nolostuu jos esim. kysyn mitä hän haluaisi sängyssä. Tylsää! Minusta seksi on tosi tärkeää ja ahdistun seksin ja läheisyyden puutteesta niin, että olen harkinnut miehen vaihtoa.

N30 "







Sinkkuna elelen ja miehen haluan. Parisuhteen, joka perustuu yhdessäololle, kunnioitukselle ja arvostukselle, rakkaudelle ja seksille. Hyvän miehen, joka ei ole väkivaltainen tai epäluotettava. Tämä on kyllä itsestään selvää minusta! Kukapa väkivaltaisen ja tai epäluotettavan kanssa olisi?!



Mulle on yks hailee ryyppääkö mies ja polttaako tupakkaa; itse harrastan molempia juhlimisen yhteydessä joten kysymys on enemmänkin siitä, kestääkö mies sen. (Ja jos ei kestä niin ei ole minun mieheni.) Miehellä ei tarvi olla paljon rahaa, mulla on ihan riittävästi itsellä. Lisäksi osaan todellakin siivota kotini ja tehdä kotitöitä (en tosin tykkää tehdä niitä) ja osaan tehdä ruokaa ym. enkä siis tosiaan tarvitse siihen miestä! Kodinhoitajan, siivoojan ja/tai kokin voisin kyllä palkata ;-) Mutta toki, jos mieheni halua tehdä ruokaa ja siivota niin siitä vaan.



Sen sijaan jos hän ei halua nauttia ja puhua seksistä avoimesti sekä harrastaa kaikenlaista seksiä paljon ja usein, pikapanoja ja pitkiä rakastelusessioita, avoimesti ja aktiivisesti kaikkea nautinnon tiellä mielellään kokeillen kuten minäkin, niin ei se suhde sitten kyllä jatku alkua pitemmälle!!



Se miksi miehen haluan elämääni on seksin ja seuran takia, en hoitamaan kotitöitäni!



nimimerkki " olenkohan outo nainen?? vm-71"

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/13 |
12.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Homma toimii niin kauan noin kun ei ole lapsia ym perheen velvoitteita. Mutta kun tilanne kääntyy siihen että itse olet 24t/vrk kotona hoitaen lapsia, siivoten jatkuvasti sotkeutuvaa kämppää ja väsäten ruokaa perheelle useamman kerran päivässä - alkaa se seksi puoli itseltä menettä painoarvoaan. Ympärivuorokautisena kotipiikana alkaa moni muu asia merkitä enemmän. Seksikkäällä himomiehellä ei tee mitään, jos hänestä ei ole mitään hyötyä/iloa yhteisen perheen ja arjen pyörityksessä.

Vierailija
10/13 |
13.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ollut samassa tilanteessa. Tapasin nykyisen mieheni 10 v sitten, kun olin vielä sinkku bi tyttönen. Ensimmäillä kerralla päädyin hänen silloisen avovaimonsa sänkyyn riehakkaan la illan jälkeen. Heidän asunnolleen ilmaantui sunnuntai aamuyöstä myös hänen avomiehensä. Sunnuntain ma amuun asti meitä olikin sitten kolme. Hän on nykyisin mieheni, tosin vakkari bi-nainen etsinnässä kun 3 vuotta kestänyt " salarakkaamme " muutti muille maille...hän tosin käy " kylässä " suomessa käydessään mutta 2 kertaa vuodessa on vähän. Hän oli loistava persoona, erittäin sensuelli ja sanoisinko, antoi meille molemmille kaikkensa ja sanoi saaneensa meitä enemmän kuin uskalti toivoa:)



Mieti muita syitä, jotka pitävät teidät yhdessä. Omia haluja, toiveita, toisen toiveita ja yhteisiä hyviä ja huonoja asioita. Joko intihimot on yhteiset tai sitten ei, muitakin asioita on olemassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/13 |
13.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen pahoillani jos sun ukkos on noin nynny seksiasioissa. Tosi sääli.

Meillä sänky laulaa useasti viikossa joskus jopa useasti päivässä.

Meillä seksistä voidaan keskustella, puhutaan rivoja ja leikitään roolileikkejä.

Mutta pornon katsomisesta meillä tulee sanomista.

Meillä kyse on siitä että arvostetaan ja kunnioitetan toista.

Seksi on meidän kahden välinen intiimi asia.

Me ei katsos tarvita pornoa siihen että halut heräis tai että jompi kumpi tyydyttyis. Me ollaan toisiamme varten näissä touhuissa (myös muillakin parisuhdeasioiden saralla, ettei kukaan nyt pääse pilkkua viilaamaan).

Minua porno myös lisäksi etoo. Se on naisten arvoa alentavaa ja esineellistämistä.

Itse en voisi sovinistimiehen kanssa elää. Piste.

Vierailija
12/13 |
13.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Meillä, Meillä, meillä, Meillä, meidän, Me ei katsos tarvita pornoa (tää oli paras), Me, Minua, Itse Piste.

Voin kuvitella millä äänensävyllä (ja nenän asennolla) tämä kuulostaisi kasvotusten. Kyllä näitä mammoja joskus kuulee kauppojen jonoissa. Kaikki on vähintään kaksikertaa paremmin kuin vastapelurilla.

Huvittavaa luettavaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/13 |
13.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajattelin vaan sanoa, että sinulla on käynyt onni. Olen itse bi ja mieheni ei voisi käsittää sitä. Sen verran häntä huijaan kiihottuakseni, että kun hän esim. pitää pornleffojen katselusta niin kävin tänään päivällä ennen hakemassa loistopätkän, jossa on 3 h 8 eri kimppakivaa ( ffm )....mieheni kyllä katsoo kalu pystyssä 2 naista lesbilemassa ja irstailemassa miehen kanssa mutta ei voisi kuvitellekkaan/ eikä ymmärrä mikä minut oikeasti saa kiimaiseksi.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kolme