Onko normaalia, että rv12 eikä mitään raskausoireita?
Pelottaa, onko kaikki kunnossa, kun oireet ovat pari viikkoa sitten hävinneet. Vai kuuluuko vain tähän vaiheeseen? Alkuraskaushan alkaa olla ohi. Maanantaina onneksi eka ultra.
Kommentit (5)
mutta eivät arista tippaakaan. Mutta siis eivät ole tässä parissa viikossa kasvaneet, hmm...
ap
olen alkanut tuntea liikkeitäkin hiljan. rv. 16+
alkuraskaus on kyllä muutenkin ollut helppo. Parin viikon rankkaa väsymystä ja ruokahaluttomuutta lukuunottamatta ei ole mitään oireita ollut. En ole esim. oksentanut kertaakaan.
n. raskauviikolta 12 viikoille 17-18 ei ollut mitään viitteitä siitä, että olisin raskaana. Ei siis mitään erikoista. Jos en olisi tietänyt olevani raskaana, en olisi voinut päätellä sitä mistään muusta kuin siitä, että n. viikoll 20 alkoi vyötärö housuissa kiristää.
Onko rintasi olleet arat ja turvoksissa? Jos niissäkään ei tunnu enää mitään niin saattaisin huolestua.