Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

suunnittelen pintaremppaa keittiöön. mielipiteitä?

Vierailija
17.08.2007 |

kyseessä kerrostaloasunto 50-luvun kivitalossa, keittiössä alkuperäiset kaapit, jotka maalattu beigellä, samoin seinät on beiget. sininen laattalattia.



kaapit ajattelin maalata vaaleansiniseksi, sävy valittu arabian vanhan teekannun mukaan.



keittiön ainoan ehjän seinän tapetoisin sellaisella värisilmän anno 1905-tapetilla (jos tiedätte mitä meinaan, en löydä linkkiä tähän hätään), joko kukkia punaisella pohjalla tai värikkäitä kasviaiheita valkoisella pohjalla.



muut seinät maalaisin hiukan keltaiseen vippaavalla valkoisella (ei maalarinvalkoinen).



lattia saisi toistaiseksi olla.



tavoitteena siis iloinen ja rentotunnelmainen lapsiperheen keittiö. mielipiteitä tästä suunnitelmasta?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tykkään hillitymmästä. sininen lattia kauhistuttaa.

Vierailija
2/2 |
17.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

laitetaan kaikki lattiat myöhemmin kun on enemmän varaa, nyt maalaillaan ja tapetoidaan muutama huone.



ja mä tykkään värikkäästä, kunhan väreissä on joku tolkku. sekä seinien että kaapiovien värit löytyy ainakin siitä punapohjaisesta tapetista (jos ei ihan niin ainakin melkein).



sen lattian meinasin ainakin vahata, niin on siisti jos ei muuta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän yksi