Onko näitä kyylänaapureita oikeasti olemassa? Vai ovatko vain provoja?
Kommentit (5)
Ärsyttää, kun siellä käy vierailulla, niin siellä suunnilleen kerrataan viikon tapahtumat, mitä naapureille on tapahtunut.
Toinen naapuri vitsaili, että jos tulee kännissä kotiin, eikä muista millon on kotiutunut, niin ei muuta kun naapurilta varmistamaan kotiintuloaikaansa.
Tosin naapurit eivät sitä tiedä.
Me kurkitaan aina verhojen raosta milloin naapurit tulevat kotiin ja mitä he ovat ostaneet. Sitten aina illat pitkät voivotellaan, että miksi se naapurin akka käy joka viikonloppu baarissa ja miksi he ostavat aina yli varojensa kaikenlaista.
ei siis ole mikään möykkääminen vaan normaali kahden aikuisen ihmisen keskustelu (en ollut itse osallisena, mutta sivusta seurasin tämän mummon päivittelyjä). Lapset eivät myöskään saa olla rappukäytävässä, jos hän löytää lapsen rappukäytävästä niin kunniansa kuulee.
Lisäksi hän katsoo oikeudekseen laitella lappuja toisten autoihin, jos ne ei HÄNEN mielestään ole oikealla paikalla. Saatiin itse mm. taloyhtiöltä autonsiirto käsky vaikka se oli meidän omalla paikalla!!!
Koskaan ennen en ole asunut kyylänaapurin kanssa samassa rapussa.
Meillä naapuri on ikkunassa heti jos me tulemme tai menemme johonkin. Pihalla ollessaankin kyttäilee toisten pihoja, ketä minnekin menee jne.
Aamulla viimeksi komevuotias tuli takapihalta sisälle veskiin ja ohimennessään jähmettyi mallaamaan ja sanoi, naapulin täti kattoo mua näin ...seisoi tikkuna ja tuijotti tuimasti minua... et sellanen.