Kantoliinailuun APUA!!!
Meillä 6kk poika ja tykkäisin kantaa häntä kantoliinassa, mutta millä saan pojan viihtymään?? Pienempänä viihtyi jotenkuten, nyt ei enää ollenkaan! Rintarepussa kasvot menosuuntaan viihtyy tosi hyvin, mutta raskas kantaa (11kg)!
Eli mikä sidonta, lonkka/kasvot menosuuntaan? Meillä trikoinen liina, joten onnistuuko? Muuten kyllä oikea sylivauva, mutta kantaessa haluaa nähdä eteenpäin!
Osaisiko joku auttaa?
Kommentit (2)
Tai sitten luovutat. Lapset ovat erilaisia. Esikko viihty liinassa 10kk ikään, kakkonen lopetti juuri puolivuotiaana. Alkoi ryömimään ja konttimaan, liinassa roikkuminen ei olisi voinut vähääkään kiinnostaa. En pakottanut enkä lähtenyt investoimaan uusia liinoja. Jos ei viihdy niin ei viihdy!
Vieraile osoitteessa: www.kantoliinakanava.fi
Ja siellä menet sinne Sidontaohjeisiin - löydät eri sitomisvaihtoehtoja sidontoihin, kuvallisena. Uskon, että löydät teille sopivan sidonnan ja muksu viihtyy jälleen liinassa :)
AJ